Styl i Uroda

Alkoholizm czyli choroba

Off 11
Alkoholizm czyli choroba
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Alkoholizm czyli choroba

Kolejnym ważnym i groźnym problemem dla całej rodziny jest oczywiście alkoholizm jednego ze współmałżonków. Najczęściej w efekcie wszystkich działań i zachowań alkoholika powstaje rodzina niepełna skazana sama na siebie. Alkoholizm może być też chorobą dziedziczną, która zapoczątkowała się w domu rodzinnym i przeniosła na dzieci. Niestety osoba uzależniona od alkoholu nie zdaje sobie sprawy, że wyrządza sobie oraz swojej rodzinie największą krzywdę. Zwłaszcza dzieci cierpią najbardziej gdyż muszą się wstydzić przed znajomymi i sąsiadami pijaństwa jednego z rodziców.

Wiadomo, że alkoholik nie jest w stanie podjąć się jakiejkolwiek pracy dlatego szuka pieniędzy u współmałżonka zastraszając go oraz grożąc, że jeżeli nie da jemu pieniędzy zrobi komuś krzywdę. Niestety alkohol jest groźnym uzależnieniem i dotyka co drugiej polskiej rodziny. Związany jest też z biedą, przemocą oraz problemami z dziećmi, które nie mają z kogo brać przykładu. W sytuacji kiedy oboje współmałżonkowie mają problemy alkoholowe dzieci mogą być im odebrane jak również nie będą mieli oni praw rodzicielskich. Dzieci trafiają do domu dziecka zaś z kolei później mogą być adoptowane przez rodzinę zastępczą.

Alkoholizm odbija się też na zachowaniu młodych ludzi oraz nauce gdzie widać problemy rodzinne panujące w tymże domu. Niestety takie sytuacje zdarzają się bardzo często.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Cierpliwość i trądzik

    Cierpliwość i trądzik Kobieta Trądzik to schorzenie, które po prostu trzeba przeczekać. Trzeba przez niego przejść jak przez każdą chorobę, jak się jest dzieckiem: świnkę, odrę, różyczkę. Każdy go miał i każdy będzie miał. Jest tak naturalny, że nie powinien budzić niczyjego zdziwienia. Młodzi ludzie wstydzą się pryszczy, chcą się za wszelką cenę ich pozbyć…

  • Modna Polka stylizacje

    Modna Polka – jak być modną? Każda kobieta chce wyglądać pięknie niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajduje. Nie każda jednak wie, co zrobić, aby ubierać się modnie i nowocześnie. A to właśnie odpowiednio dopasowany strój, modny makijaż i nowoczesna fryzura tworzą cały wizerunek mogący mieć wpływ na pierwsze wrażenie i odbiór danej osoby przez…