Styl i Uroda

Brak porozumienia

Off 8
Brak porozumienia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Brak porozumienia

W każdej rodzinie zdarzają się kłótnie i nieporozumienia. Jest to rzecz nieunikniona zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci dojrzewają i dorastają, zaczynają mieć swoje racje i przechodzą tak zwany „okres buntu młodzieńczego”. Jeśli jednak taki stan utrzymuje się bardzo długo, przez wiele lat, należy zastanowić się co jest jego dokładną przyczyną. Zawsze wina leży po obu stronach, a więc na przykład po stronie rodziców i dzieci. Nie ma jednego, najlepszego lekarstwa na taką sytuację.

Najrozsądniejsza wydaje się zwykła, szczera rozmowa, gra w otwarte karty, wymiana poglądów i argumentów. Jest to jednak o tyle trudne w przypadku bliskich sobie osób, że dochodzą do tego emocje i uczucia. Łatwo można zranić drugą osobę wypowiadając otwarcie i szczerze własne opinie. Takie rozmowy trzeba przeprowadzać umiejętnie i pozwolić drugiej stronie opowiedzieć o tym co boli i nie pasuje. Trzeba nauczyć się iść na kompromis, nawet wtedy gdy wydaje się to niemożliwe.

Tylko takie rozwiązanie może przynieść jakiekolwiek pozytywne efekty. Nikt nie lubi, gdy się na niego krzyczy, zatem agresję i złość czas odłożyć na bok. Spokojnym, opanowanym nastawieniem można wskórać więcej niż by się mogło zdawać. Czasami też bywa, że trzeba po prostu umieć przebaczać i zapominać o pewnych sprawach, które nie mają już znaczenia.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Wiązanie krawata

    Jednym z najczęściej spotykanych węzłów na ulicach jest węzeł windsorski. Jest to dosyć ciekawe, ponieważ wcale nie należy on do najprostszych węzłów. Generalnie należy podkreślić, że wiązanie krawata wcale nie jest tak prostą rzeczą, jak się wydaje. Jednak warto zastanowić się, czy rzeczywiście tak powszechny węzeł windsorski jest rzeczywiście tak efektowny jak zwykły prosty węzeł?…

  • Tusze do rzęs

    Jak wybrać tusz do rzęs? Tusz do rzęs jest jednym z podstawowych kosmetyków, jakie są używane przez kobiety w każdym wieku. Często jest tak, że nawet jeśli nie ma się ochoty na robienie pełnego makijażu, to i tak nakłada się tusz do rzęs. Długie rzęsy nie tylko same w sobie wyglądają atrakcyjnie, ale również optycznie…