Zdrowie i Medycyna

Co szkodzi szyi?

Off 7
Co szkodzi szyi?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co szkodzi szyi?
Szyja, o czym mowa była powyżej, nie lubi zbyt intensywnego opalania. Wiadomo bowiem, iż promienie słoneczne przyczyniają się w dużej mierze do starzenia się skóry, wobec czego nie należy jej pomijać podczas stosowania kremu z filtrami ochronnymi.
Niewskazane jest także stosowanie w tej partii ciała takich kosmetyków jak: maseczka ściągająca, krem matujący, mydło, szorstki peeling. Preparaty te podrażniają wrażliwą skórę szyi obniżając jej kondycję.
Skórę szyi podrażniają także szorstkie szaliki oraz golfy, dlatego należy wybierać takie, które ochronią skórę przed zimnem, jednak nie zakłócą jej struktury.

Co pomaga szyi?
Skóra, także ta znajdująca się na szyi, wymaga systematycznego nawilżania. Czynność tę należy wykonywać przy użyciu tego samego kremu, co do twarzy lub specjalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji szyi i dekoltu. Aplikując je wykonujmy ruch od dołu do góry, co pobudzi krążenie krwi.
W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji szyi powinny znaleźć się takie składniki jak: koenzym Q10, flawoniody, kwasy owocowe AHA oraz witaminy A, C i E. Ich zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, utrzymanie skóry we właściwym nawilżeniu oraz napięciu.
Jeszcze przed 40. rokiem życia warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Spódniczka we wzory

    Przedsiębiorcza znaczy modna W dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet stało się niezależnymi od mężczyzn. Tworzą one własne przedsiębiorstwa, które niekiedy na rynku utrzymują się na wyższej pozycji niż firmy znajomych po fachu. W dużym stopniu spowodowane jest to tym, że pragną one pokazać płci męskiej, że wcale nie są tą płcią słabszą, która zawsze będzie skrywała…

  • Modna sukienka na studniowke

    Każdego roku okolice stycznia i lutego to czas jednej z najważniejszych imprez, w życiu młodych ludzi. Studniówka, bo o niej mowa, to tradycyjny bal, który odbywa się pod koniec szkoły średniej, jak sama nazwa wskazuje na sto dni przed maturą. Nie jest to zwykła impreza, dla wielu jest to bowiem symbol wejścia w dorosłość, końca…