Styl i Uroda

Dbaj o swoje dzieci – najlepsza opieka

Off 7
Dbaj o swoje dzieci – najlepsza opieka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dbaj o swoje dzieci – najlepsza opieka

Co zrobić, gdy nasze dziecko ma problemy w szkole? Dobrze jest porozmawiać z wychowawcą i nauczycielami. Być może przyczyną złych ocen w szkole jest zwykłe lenistwo dziecka. Wystarczy wtedy poważna rozmowa i lepsze dopilnowanie pociechy: regularne sprawdzanie lekcji, pomoc w ich odrabianiu, zorganizowanie korepetycji. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że przyczyna leży gdzie indziej. Dziecko może być w szkole szykanowane, zastraszane lub bite. Wywiad z kolegami i koleżankami z klasy może być pomocny.

Czasem inne zazdrosne lub zawistne dzieci znęcają się nad słabszymi od siebie dowartościowując się i stawiając się na czele w gronie rówieśników. W takich sytuacjach z pewnością nie obędzie się bez ingerencji pedagoga szkolnego lub dyrektora. Niektórym dzieciom nauka przychodzi bardzo łatwo i szybko, nie mają trudności w zapamiętywaniu i rozumowaniu nowych rzeczy. Inne dzieci wymagają większej uwagi i potrzebują więcej czasu na naukę. Uważny rodzic powinien wiedzieć, do jakiej grupy należy jego dziecko. Wychowywanie jest bardzo trudne.

Trzeba nieustannie dbać o dobry kontakt, potrafić nagradzać, ale też i sprawiedliwie karać. Najpiękniej jest, gdy dziecko widzi w swoich rodzicach przyjaciół, a nie tylko strażników i surowych opiekunów. Taka miłość przetrwa każdą burzę i nic jej nie zniszczy.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Olejek kokosowy na włosy

    Olej kokosowy stał się w ostatnim okresie bardzo popularny w naszym kraju. I nie tylko za sprawą jego cennych właściwości kulinarnych, które spowodowały, że jest teraz już dostępny w każdym sklepie spożywczym, a jego spożywanie zalecają zarówno dietetycy, jak i mistrzowie kuchni. Dobroczynne właściwości olejku kokosowego dostrzegły też kobiety. Wiele z nich używa bowiem w…

  • Wężowa skóra powraca

    Wężowa skóra powraca Motyw wężowej skóry od jakiegoś czasu przejawiał się jedynie w delikatnych elementach na dodatkach, delikatnie ozdabiał torebki czy pantofle, teraz wraca na stałe i to ze zdwojoną siłą. Jak okazało się niedawno, motyw skóry węża będzie królował na ubraniach i dodatkach w sezonach wiosna i lato dwa tysiące dwanaście. Nie chodzi ty…