Zdrowie i Medycyna

Dieta a zdrowe odźywianie

Off 7
Dieta a zdrowe odźywianie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdrowe odżywianie to bardzo często zaniedbywany aspekt, codziennego życia. W natłoku codziennych spraw bardzo często zapominamy nie tylko o zdrowym odzywianiu, ale także o innych nawykach, dzięki którym dbamy o własne zdrowie.
Jedz zdrowo Żyj zdrowo
– dbaj o zawartość warzyw i owoców w posiłkach
– jedz mniej
– jedz częściej
– jedz mniej smażonego
– jedz więcej białego mięsa – śpij więcej
– zadbaj o codzienną dawkę ruchu
– badaj się okresowo i profilaktycznie
– mniej czasu spędzaj przed telewizorem i komputerem
– wyjdź na spacer!

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu odchudzała się, choć zazwyczaj panie robią to częściej ze zmiennym szczęściem. Nie każdej udaje się dotrwać do końca. Z pewnością również niejeden mężczyzna starał się zrzucić zbędne kilogramy. Zdecydowanie mniej jest osób, które chciałyby przytyć niż osób marzących o schudnięciu. Zawsze jest gdzieś za dużo. Dlatego wiele osób decyduje się na dietę, która więcej im szkodzi niż pomaga; nie tylko nie widać efektów, ale często zyskuje się nowe kilogramy.

Dieta nie oznacza jednak odchudzania, a racjonalny sposób odżywiania. Czasem wystarczy przestrzegać kilku zasad, by schudnąć. Należy odżywiać się nie mało, ale w małych ilościach. Nie trzy duże posiłki dziennie, a pięć mniejszych. Dzięki temu żołądek nie będzie się rozciągał i przyzwyczai do zaspokajania głodu małymi ilościami jedzenia, które szybko strawi, tym samym nie odkładając kalorii. Nie powinno się jeść rzeczy smażonych, które posiadają więcej tłuszczu i mięsa. Nie można opychać się na noc, ponieważ żołądek wtedy odpoczywa i jedzenie się nie trawi.

Każdy posiłek powinien być urozmaicony warzywem lub owocem, których trzeba jeść jak najwięcej. Nie należy pozwalać sobie na głód między posiłkami, lepiej zjeść jogurt lub jabłko, by przestać intensywnie myśleć o jedzeniu. Warto zjeść duże śniadanie, ponieważ zostanie ono szybko strawione. Mitem jest, że nie wolno jadać czekolady ? kilka kostek co parę dni nie zaszkodzi. Za to zdecydowanie powinno się odstawić alkohol i chipsy.

Racjonalne odżywianie wsparte ruchem (bieganie, spacery, domowe ćwiczenia) nie zdziała cudów, ale pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przede wszystkim jednak zaprowadzi zdrowe nawyki jedzeniowe.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Spódniczka we wzory

    Przedsiębiorcza znaczy modna W dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet stało się niezależnymi od mężczyzn. Tworzą one własne przedsiębiorstwa, które niekiedy na rynku utrzymują się na wyższej pozycji niż firmy znajomych po fachu. W dużym stopniu spowodowane jest to tym, że pragną one pokazać płci męskiej, że wcale nie są tą płcią słabszą, która zawsze będzie skrywała…

  • Co robić, aby pięknie się ubierać?

    Chciałabyś w jakiś sposób poprawić swój styl ubioru? A więc musisz wiedzieć, że choć gusta są bardzo różne, to tak czy siak obowiązują jakieś kanony piękna, trendy modowe. Akurat co do tego ciężko miewać jakieś wątpliwości. Szczera prawda jest taka, że jeżeli odrobinę się postaramy, na spokojnie trafimy na takie ubrania, które są rewelacyjne pod…