Zdrowie i Medycyna

Dieta dla pracownika biurowego.

Off 7
Dieta dla pracownika biurowego.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kobiety pracujące w biurach przez większość dnia zmuszone są do siedzenia przy biurku a ich aktywność w pracy ogranicza się często do podejścia do innego pracownika, kopiarki czy pomieszczenia, gdzie spożyć mogą lunch. Brak ruchu powadzi do odkładania się tłuszczyku, który pogarsza nasze samopoczucie. Co w takiej sytuacji? Nie należy załamywać rąk lecz wziąć życie w swoje ręce wprowadzając kilka ważnych zmian, co ważne, zmian korzystnie wpływających na samopoczucie oraz wygląd.

Dzień pracy urzędniczki
Dzień w pracy wielu kobiet pracujących za biurkiem jest dniem siedzącym, a więc czasem małej aktywności fizycznej. Nic zatem dziwnego, że kobiety pracujące w biurach muszą się bardzo pilnować, aby nie przytyć.
Siedzący tryb pracy sprawia, że, w trosce o wygląd swojej sylwetki, wprowadzić należy kilka ważnych zasad, których należy się trzymać, co przełoży się na osiągnięcie sukcesu, bowiem nie tylko ten zawodowy jest ważny.
Plan
Nie stawiajmy sobie zbyt wysokiej poprzeczki. Aby dobrze wyglądać wystarczy pozbyć się 1 kg w tygodniu. To znacznie rozsądniejsza decyzja aniżeli ta, w której założymy sobie zgubienie w ciągu tygodnia 5 kg. Pamiętajmy bowiem, że szybkie zrzucenie kilogramów to jedno, a utrzymanie tej wagi to drugie, przy czym to drugie jest często znacznie trudniejsze do uzyskania, aniżeli pierwsze.

Wychodząc do pracy należy skrupulatnie się przygotować. Oznacza to zabranie ze sobą drugiego śniadania czy lunchu, jak kto woli.
Co będzie najbardziej odpowiednie? Sałatka warzywna z oliwą z oliwek a także jabłko, które ugasi nasze pragnienie, ochotę na coś słodkiego oraz zabije uczucie głodu. Zrezygnować należy z bananów, awokado, suszonych owoców czy orzechów, które, choć wartościowe, są bardzo kaloryczne, wobec czego należy, wykazując się asertywnością, powiedzieć im „nie”.
W szufladzie biurka powinny znaleźć się przekąski, przy czym powinny nimi być wafle ryżowe, pieczywo chrupkie, marchewka, ogórek, chudy twarożek, otręby pszenne lub owsiane.
Nie powinno zabraknąć nam również zapasu niegazowanej wody mineralnej, która jest sprzymierzeńcem każdej osoby: gasi pragnienie, zabija uczucie głodu, oczyszcza organizm z toksyn. Wodę zastępować możemy herbatkami ziołowymi, których oczywiście nie należy słodzić.
Ograniczmy natomiast kawę, która wypłukuje magnez i podnosi ciśnienie (złośliwi mówią, że szef w zupełności wystarczy).

Niezależnie od diety pamiętać należy, że uczucie sytości odczuwane jest po około 20 minutach po posiłku, wobec czego warto mieć ten fakt na uwadze, jednocześnie pamiętając o długim przeżuwaniu każdego kęsa.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Eliza i Zośka

    Kosmetyki a uroda Nie da się ukryć, że każda kobieta uwielbia kosmetyki. Kremy, podkłady, maskary, maseczki wypełniają po brzegi naszą kosmetyczkę. Kiedy jakiś mężczyzna spogląda na nią dziwi się po co nam tyle kosmetyków. My natomiast mamy zawsze wszystkiego mało i ciągle dokupujemy kolejny kosmetyk albo chciałybyśmy wypróbować kolejne nowości, które wchodzą na rynek. Niestety…

  • Modna Polka Łódź

    Zgrabna i zadbana sylwetka Dużym wyzwaniem dla wielu kobiet jest bycie zgrabną, zadbaną i schludnie wyglądającą kobietą. Wiąże się to w dużej mierze z masą wyrzeczeń, które trzeba sobie odmówić by zachować idealną figurę. Ogromną presję wywierają osoby ze świata biznesu, modelki, piosenkarki i aktorki, które mają idealną figurę jak i również własny niepowtarzalny styl….