Styl i Uroda

Dobra Rodzina

Off 6
Dobra Rodzina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dobra Rodzina

Rodzina jest podstawową jednostką każdego społeczeństwa. Nie mogłoby istnieć żadne społeczeństwo gdyby nie istniała rodzina. Rodzina jest intymnym związkiem, który zachodzi między kilkoma osobami. Oparta jest na wzajemnych uczuciach oraz braniu odpowiedzialności za siebie nawzajem. Rodzina pełni wielorakie funkcje. Wspomnieć tu można funkcję rodzicielską rodziny, która polega na wychowywaniu dzieci. Ważną funkcją rodziny jest także funkcja małżeństwa, która to rozpoczyna w ogóle zaistnienie rodziny. Niestety obecnie obserwuje się degradację pojęcia rodziny.

Przemiany jakie następują we współczesnym świecie doprowadzają do coraz mniejszego znaczenia tej podstawowej jednostki społecznej, a co za tym idzie doprowadzają do powstawania licznych problemów rodzinnych. Każdego roku obserwuje się coraz to większą liczbę rozwodów, które stanowią rozwiązanie rodziny. Pogoń za pieniędzmi sprawia, że mamy w rodzinie dla siebie coraz mniej czasu, zaczyna szwankować komunikacja między poszczególnymi jej członkami. Problemy mieszkaniowe, z którymi boryka się niejedna polska rodzina doprowadzają do licznych konfliktów oraz zacierania się granic między poszczególnymi członkami rodziny. Coraz powszechniejszym problemem, z którym borykają się rodziny jest także problem uzależnienia od alkoholu jednego z rodziców. Niejedna rodzina zmaga się także z problemami finansowymi, które godzą z podstawowe potrzeby każdego człowieka, mianowicie niemożność zaspokajania takich potrzeb jak głód, pragnienie oraz poczucie bezpieczeństwa. Częstym problemem w rodzinach jest także problem przemocy domowej, który może koncentrować się zarówno wokół ojca/matki oraz dzieci, ale też wokół tylko albo jednego z rodziców albo dziecka. Niejedna rodzina boryka się także z problemem choroby przewlekłej któregoś ze swoich członków.

Członkami rodziny, które najmocniej cierpią, gdy rodzina doświadcza różnego rodzaju sytuacji trudnych są bez wątpienia dzieci. Dzieci są istotami jeszcze nie w pełni ukształtowanymi oraz bardzo wrażliwymi. Wszystkie kłótnie i scysje między rodzicami odbijają się na delikatnej psychice dziecka, która może zostać przez rodziców zraniona na zawsze. Niemal każda rodzina chociaż raz zmagała się z jakimś problemem, który być może wydawał się jej nie do rozwiązania. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że chęci oraz duże zaangażowanie i uczucie między członkami rodziny mogą pomóc skutecznie przejść przez różne kryzysy. Czasem warto udać się po pomoc do specjalisty, który udzieli nam wsparcia w trudnych dla nas chwilach. Nigdy jednak nie wolno nam zapominać, że rodzina jest całością i wszystko to, co się w niej dzieje oddziałuje na wszystkich jej członków.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Blog… jako miejsce spotkań? Co łączy utalentowaną kucharkę, energicznego podróżnika, zamyślonego autora opowiadań, roztrzepanego poetę i poważnego filozofa? Wszyscy publikują w Internecie. I wcale nie potrzebują do tego specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki. Wystarczy znaleźć wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, kto chciałby dzielić się swoimi przemyśleniami. Pytanie tylko – po co publikować w sieci?…

  • Modna Polka

    Gala Mody i Stylu W dniu dzisiejszym odbędzie się coroczna Gala Moda i Styl w hotelu Sheraton. Jest to niecodzienne wydarzenie ponieważ jest to Gala jubileuszowa. Tak, już dziesiąty raz spotkają się projektanci i znane osobistości świata mody. Gala stała się jakby tradycją i ważnym wydarzeniem dla ludzi świata mody. Skupia ona znane osoby nie…