Dom i Mieszkanie

Eklektyzm

Off 6

Jeśli ktoś twierdzi, że architektura jest nudna, że taka przewidywalna i monotonna to jest w błędzie. A doskonałym tego przykładem jest eklektyzm, który jakby do góry nogami przewrócił nienaruszony porządek wcześniejszych stylów.

Przeplatanie się dwóch stylów, w tym jednego odchodzącego, a drugiego dopiero wchodzącego w modę było właściwie czymś naturalnym. Ale eklektyzm zaczął mieszać znacznie większą ich liczbę, czerpiąc z różnych stylów różne pomysły, często stanowiące ze sobą niezwykłą sprzeczność. Neorenesans, neobarok, neogotyk i do tego klasycyzm- to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Mieszanka, która, jak się szybko okazała, miała jednak swój niepowtarzalny urok.

Architektura, której kierunek nadał właśnie eklektyzm, podbiła właściwie całą Europę, a także Amerykę Północną. Co więcej, czas trwania eklektyzmu zbiega się z narodzeniem stylu secesyjnego. Jednak, wbrew obawom nie powstaje architektoniczny misz masz. Architektura tamtego okresu jest całkiem poukładana i niezwykle przyjemna dla oka.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Projektanci filmowych strojów

    Projektanci filmowych strojów Nowości filmowe, którymi amerykański reżyserzy raczą nas każdego roku, i które reprezentują gatunki takie jak science fiction, horror, fantasy czy też filmy historyczne to na pierwszy rzut oka bardzo ciężka praca zarówno samych aktorów, osób na planie, ale przede wszystkim kostiumologów. Filmy z gatunku science fiction, które cechują się nie tylko efektami…

  • MONODIETY OWOCOWE

    Dzięki takim dietom nie tylko traci się nadmierne kilogramy, ale i oczyszcza organizm z zalegających toksyn. Zasady takich diet są bardzo proste: można jeść jeden rodzaj owoców (dieta jabłkowa, truskawkowa) lub kilka rodzajów, ale z jednej grupy (owoce jagodowe lub pestkowe). Owoców trzeba zjadać tyle, aby nie czuć głodu (około 2 kilogramów dziennie).Oprócz owoców można…