Zdrowie i Medycyna

Fizjoterapeuta PNF

Off 7
Fizjoterapeuta PNF
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fizjoterapeuci PNF stosują trening czynnościowy, gdy chcą pomóc pacjentowi w wykonywaniu określonych czynności z większą swobodą i w bezpieczniejszy sposób. Do przykładów treningu czynnościowego należą:

trening postawy – zdrowa postawa pomaga w utrzymaniu właściwego ułożenia kręgosłupa, ze zmniejszeniem obciążenia stawów kręgosłupa i przykręgosłupowych tkanek miękkich. Czas i wysiłek włożone w wykształcenie prawidłowej postawy ciała mają niezwykle istotne znaczenie dla zachowania zdrowia kręgosłupa. Pomogą również zapobiec w pojawianiu się dalszych problemów z jego strony w przyszłości. W miarę przywracania siły mięśniowej i kontroli nad ciałem coraz łatwiej jest pamiętać o prawidłowej postawie i ułożeniu ciała w trakcie odpoczynku i wykonywania wszelkich codziennych zajęć.
mechanika ciała – polega na utrzymywaniu bezpiecznej postawy ciała w ruchu. Czym innym jest siedzenie lub stanie z zachowaniem prawidłowego ułożenia ciała, a czym innym utrzymanie bezpiecznej postawy w trakcie wykonywania aktywnych ruchów. Należy pamiętać o konieczności zachowania najbezpieczniejszego ułożenia ciała w trakcie wykonywania czynności dnia codziennego, takich jak wstawanie z krzesła, wynoszenie śmieci, wyjmowanie ubrań z suszarki, mycie zębów i podnoszenie ciężarów. Bezpieczne ruchy ciała są szczególnie istotne w trakcie tej ostatniej czynności. Aby uniknąć nadmiernych obciążeń kręgosłupa w takich sytuacjach, należy przestrzegać następujących zaleceń:
Należy zaplanować podnoszenie ciężarów i odpowiednio się do niego przygotować.
Należy się upewnić, że ma się zapewnione pewne podparcie stóp.
Należy szeroko rozstawić stopy, tak aby zapewnić ciału jak najszersze podparcie.
Należy trzymać ciężar jak najbliżej ciała.
Należy utrzymywać kręgosłup w stabilnej, prawidłowej pozycji.
Obroty wokół własnej osi należy wykonywać z udziałem stóp.
ergonomika – ergonomika jest nauką badającą, w jaki sposób ludzie wykonują określone czynności. Nawet niewielkie zmiany sposobu wykonywania pracy lub hobby mogą ograniczyć ból i inne dolegliwości, chroniąc kręgosłup przed dalszymi urazami. Ergonomika nie obejmuje zazwyczaj kosztownych zmian. Nawet niewielkie korekty wykonywanych czynności mogą w bardzo dużym stopniu złagodzić ból i zapobiegać dalszym problemom.

Po opanowaniu bólu oraz uzyskaniu poprawy zakresu ruchów i powrotu siły mięśniowej możliwe jest kontynuowanie fizjoterapii metodą PNF samodzielnie w domu. Fizjoterapeuta przeanalizuje z tobą niektóre z zagadnień omówionych powyżej, aby przygotować go do interwencji w razie pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości bólowych w domu. Otrzymasz instrukcje, w jaki sposób możesz dalej rozwijać zakres ruchów i zwiększać siłę mięśniową. Przed zakończeniem terapii mogą zostać wykonane nowe pomiary, aby sprawdzić stopień poprawy w stosunku do stanu na początku fizjoterapii.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Jak często obcinać włosy?

    Jak często obcinać włosy? Tak na dobrą sprawę nie ma reguły, która sztywno zakładałaby określony czas w jakim kobieta powinna się pojawić w salonie fryzjerskim w celu obcięcia czy też podcięcia włosów. Kobietom włosy rosną w bardzo różnym tempie więc jest to sprawa dość indywidualna. Natomiast to, że włosy powinno się podcinać przynajmniej jeden centymetr…

  • Jubiler Poznań obrączki

    Obrączki. Jubiler Poznań obrączki to oferta, która zainteresuje narzeczonych. Bez obrączek nie ma ślubu, więc to artykułu stale znajdujący nabywców. Zmieniają się trendy w tym obszarze, różne rodzaje obrączek modne są co jakiś czas, więc branża jubilerska musi podążać za modą.I rzeczywiście tak się dzieje. Wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu jubilerskiego, a zakręci…