Styl i Uroda

Funkcje rodziny

Off 9
Funkcje rodziny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Funkcje rodziny

Każda rodzina spełnia ściśle określone funkcje, które mają wpływ na relacje występujące w danej jednostce społecznej. Jedną z najważniejszych funkcji rodziny jest oczywiście funkcja prokreacyjna, która pozwala na zaspokojenie wszystkich emocjonalnych potrzeb współmałżonków. Dlatego ważną rolę odgrywa aby współmałżonkowie mogli wspólnie spędzać swój czas. Pozwoli to na umocnienie między nimi panujących więzi. Kolejną funkcją rodziny jest też funkcja seksualna.

Jest to akceptowana przez społeczeństwo pewnego rodzaju forma współżycia płciowego, która ma wpływ na powiększenie się liczby urodzeń w każdym kraju. Następną funkcją jest również funkcja ekonomiczna, która pozwala rodzinie na zaspokojenie swoich materialnych potrzeb. W skład tego rodzaju funkcji wchodzą między innymi takie podfunkcje jak produkcyjna czy też zarobkowa. Także ważna jest funkcja opiekuńczo-zabezpieczająca, która ma na celu zapewnienie środków pieniężnych oczywiście niezbędnych do normalnego życia. Kiedy w rodzinie występuje osoba niepełnosprawna wówczas ta funkcja ma na celu zapewnienie jej odpowiedniej opieki.

Jest to bardzo ważne aby opiekować się chorymi członkami rodziny zwłaszcza jeżeli nie mogą funkcjonować samodzielnie. Każdy z nas miał babcię albo dziadka, którzy wymagali od nas pomocy w dalszym ich życiu. Jest to nasz obowiązek w podziękowaniu za opiekę jaką nas darzyli.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Sztuczne rzęsy

    Piękniejsza każdego dnia W dzisiejszych czasach na wygląd zewnętrzny nakładany jest bardzo duży nacisk w mediach, ale i w życiu codziennym. Każdego dnia staramy się coś w sobie poprawić, jakbyśmy ciągle dążyły do stworzenia lepszej wersji siebie. Naśladując gwiazdy, chcemy być perfekcyjne i nie ma w tym nic złego. Odbiegając od skrajnych przypadków, w których…

  • Fantastyczne perfumy dla pań

    Dama jest niezwykle zmienna. W głównej mierze zmienia własny styl, w szeregu przypadków również zmieniają się jej nastroje. Czasami pragnie ona choć na chwilę zmienić również własny charakter. Stąd także biorą się te wszystkie zmiany. W pewnych momentach kobieta chce być autentyczną kokietką, wskutek tego też stara się zmienić. Jednak najbardziej przyciągające bywają perfumy, właśnie…