Dom i Mieszkanie

Galwanizernia Poznań

Off 6

Zakład galwanizacyjny
Metalowe części maszyn i urządzeń oraz przedmiotów codziennego użytku albo z przeznaczeniem do zastosowań budowlanych, muszą być w niektórych sytuacjach dodatkowo zabezpieczane. Dotyczy to przede wszystkim przedmiotów wykonanych z żelaza, które na wolnym powietrzu, a szczególnie przy kontakcie z wilgocią, szybko pokrywa się rdzą. Galwanizernia jest zakładem przemysłowym, w którym przede wszystkim żelazo zabezpiecza się przed korozją.
Nietrudno sobie wyobrazić, co stałoby się z żelazną blachą położoną na dachu i narażoną na opady deszczu i śniegu, gdyby nie pokryto tej blachy cynkiem. W mgnieniu oka pokryłaby się rdzą i stałaby się nieestetyczna. Ocynkowanie chroni więc żelazo, pozostawiając dłużej użytecznym i nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim wytrzymałości jako materiału. Skorodowany dach bowiem zacząłby bardzo szybko przeciekać.
Inne zastosowania galwanizacji, czyli elektrolitycznego pokrywania żelaza cienką warstwą innego metalu, to m.in. miedziowanie, niklowanie czy chromowanie i spotykamy się z tym na co dzień, chociażby trzymając poniklowaną kierownicę podczas jazdy rowerem.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Dlugie modne sukienki

    Wygoda w ubraniu jest najważniejsza. Na co dzień preferujemy wygodne, elastyczne dżinsy czy proste spodnie. A przecież sukienka to element garderoby, który nie tylko dodaje nam urody, ale również bardzo podoba się płci przeciwnej. i przecież wcale nie musimy biegać cały dzień w szpilkach czy obcisłej małej czarnej. Na rynku pełno jest modeli sukienek odpowiednich…

  • Sztuczne rzęsy

    Piękniejsza każdego dnia W dzisiejszych czasach na wygląd zewnętrzny nakładany jest bardzo duży nacisk w mediach, ale i w życiu codziennym. Każdego dnia staramy się coś w sobie poprawić, jakbyśmy ciągle dążyły do stworzenia lepszej wersji siebie. Naśladując gwiazdy, chcemy być perfekcyjne i nie ma w tym nic złego. Odbiegając od skrajnych przypadków, w których…