Zdrowie i Medycyna

Gdzie robić zakupy?

Off 7
Gdzie robić zakupy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gdzie robić zakupy?

Zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany w naszym odżywianiu. Staramy się jeść zdrowo, a zarazem i smacznie. Suplementy diety, zdrowa żywność stały się dla nas nowym stylem życia. Gdzie zatem robić zakupy, aby mieć pewność, że sprzedawane nam produkty są jak najlepsze jakościowe. Do wyboru mamy sporo opcji:

duże supermarkety
dyskonty
markety online
sklepy osiedlowe, delikatesy
targowiska miejskie
małe bazarki
sklepy ekologiczne / ze zdrową żywnością
sklepy zielarskie

W supermarketach na ogół mamy duży wybór wśród firm pośród, których możemy przebierać. Czytając etykiety i wiedząc jakich składników najlepiej unikać, nie powinniśmy mieć większych problemów z wyborem. Z kolei więcej dylematów pojawia się w momencie zakupu warzyw i owoców. Jaką pewność mamy, że te pięknie lśniące jabłka czy idealnie czyste marchewki są wartościowe? Lepiej zdecydować się na zakupy w markecie, sklepie osiedlowym czy może na bazarze? Jest kilka zasad jakimi warto się kierować przy zakupie warzyw i owoców Po pierwsze sezonowość, raczej ciężko byłoby kupić w grudniu świeże, prosto z pola truskawki. Podobnie w przypadku innych warzyw i owoców występujących sezonowo. Poza tym warto zwrócić uwagę skąd produkty są sprowadzane. Zawsze należy przed zakupem dane warzywo oraz owoc dokładnie obejrzeć i powąchać. Unikać należy produktów nadpsutych, zawilgotniałych, z pojawiającą się pleśnią.

Trzymając się pewnych zasad przy robienia codziennych zakupów zyskujemy większą kontrolę nad naszym zdrowiem, a tym samym i życiem.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Wracają lata dziewięćdziesiąte

    Wracają lata dziewięćdziesiąte Nie od dziś wiadomo, że w sezonie wiosna lato dwa tysiące dwanaście wracać będziemy do lat dziewięćdziesiątych, wszystkie kolekcje marek sieciowych a także znanych projektantów, w ten czy inny sposób, nawiązują do minionej dekady. W kolekcji Jeremy’ego Scotta czy Isabel Marant, na sezon jesienno zimowy tego roku pokazują że również zimą i…

  • Oliwka Johnson

    Oliwka Johnson & Johnson Baby to świetne rozwiązanie dla każdego rodzica, któremu nie jest obojętny stan skóry swojego dziecka. Skóra dzieci jest dużo bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej, dodatkowo dużo szybciej traci kluczową dla zdrowia wilgoć. Oliwka Johnson jest przebadana dermatologicznie i jest hipoalergiczna z styczności z powierzchnią nawet najmłodszych milusińskich. Po kąpieli dziecka,…