Styl i Uroda

Grzeczne dzieci

Off 8
Grzeczne dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Grzeczne dzieci

Rodzice bardzo często dążą do tego, by ich dzieci były grzeczne i posłuszne. Grzeczność definiowana będzie w bardzo różny sposób, choć zwykle uznajemy dziecko za grzeczne, gdy bez oporu wykonuje polecenia, nie złości się i nie sprawia problemów. Okazuje się jednak, że według specjalistów psychologii dziecięcej zbytnia grzeczność dziecka nie jest wcale dobrym objawem. Bardzo często w przyszłości grzeczne dzieci przejawiają pozycje wycofania. Nawyk posłuszeństwa sprawia, że dzieci nie mają odwagi samodzielnie podejmować decyzji.

Wymuszanie na dziecku zbytniej uległości może sprawić, że zaburzony zostanie naturalny proces poznawania świata przez młodego człowieka. Brak własnego zdania i motywacji do działania to główne problemy grzecznych dzieci w dorosłości. Myśląc, więc o grzecznym dziecku powinniśmy pamiętać, że powinno ono eksperymentować, wyrażać własne zdanie, lecz jednocześnie stosować się do wyznaczonych przez rodziców zasad. Pogodzenie energii dziecka z posłuszeństwem jest możliwe. Należy tu przede wszystkim pamiętać, iż zachowania dziecka w dużej mierze wynikają z naśladownictwa.

Stosowanie się do własnych zasad jest tu naczelną zasadą dla wszystkich rodziców. Konsekwentne trzymanie się reguł sprawi, że dziecko będzie im posłuszne, a jednocześnie jego samodzielność zostanie zachowana.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Jak zaaranżować wygodny salon

    W salonie przeważnie oglądamy telewizję i wypoczywamy powinno więc być odpowiednio urządzone. Jeżeli nie potrafimy ładnie ozdobić czy urządzić naszego miejsca do odpoczynku to możemy zatrudnić kogoś, kto wyjątkowo dobrze zajmie się aranżacją salonu, ale oczywiście zrobi to pod naszym okiem, bo wszystko czy to kolory muszą zostać zaakceptowane. Na początku więc powstaje projekt całego…

  • Dlaczego warto kupować markowe ubrania?

    Niekiedy ocenia się kupowanie jedynie markowych ciuchów jako rodzaj swoistego snobizmu. I rzeczywiście wiele osób wykorzystuje możliwość założenia modnych ubrań z metka opatrzoną logiem znanej firmy jako okazje do poprawienia swojego poczucia wartości, zaimponowania otoczeniu, pochwalenia się swoim statusem materialnym. Takie osoby wykorzystują modę nie w celu, do którego została wymyślona, czyli do zabawy i…