Styl i Uroda

Inne funkcje

Off 6
Inne funkcje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Inne funkcje

Kolejnymi funkcjami jakie spełnia każda rodzina są między innymi funkcja socjalizacyjna, stratyfikacyjna oraz rekreacyjna bądź też kulturowa. Każda z tych funkcji posiada odpowiedni swój wpływ na funkcjonowanie całej rodziny. Tak, więc funkcja socjalizacyjna realizowana jest przez rodzinę w dwóch wymiarach. Pierwszy polega na przygotowaniu dzieci do samodzielnego życia oraz przekazywaniu im najważniejszych wskazówek natomiast drugi wariant polega na przygotowaniu dzieci do pełnienia ściśle określonych ról na przykład rola matki, ojca.

Następną ważną funkcją jest też funkcja stratyfikacyjna polegająca na nadawaniu przez większość rodzin wszystkim jej członkom określonej pozycji społecznej. Największe znaczenie ma to w tych krajach gdzie jeszcze występuje podział na klasy społeczne czy też ludzi zamożnych i biednych. Każda rodzina spełnia także funkcję rekreacyjną. Polega więc ona na zaspokojeniu potrzeb wszystkich członków rodziny związanych z wypoczynkiem, relaksem bądź też dostarczaniem rozrywek.

Współcześnie rodzice wysyłają swoje dzieci na kolonie oraz obozy aby mogły zapoznać nowe znajomości oraz odpocząć od szkoły i nauki. Kolejną funkcją jest również funkcja kulturowa polegająca na przekazywaniu swoim dzieciom dziedzictwa kulturowego nauczania historii naszego kraju czy też wielu innych ważnych rzeczy.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Najlepsze serum do rzęs

    Lubisz wykonywać wyraziste makijaże i martwisz się o ich wpływ na kondycję skóry i rzęs? W tym pierwszym przypadku wystarczy regularnie sięgać po dobry krem i stosować najlepsze produkty do demakijażu. W drugim demakijaż również ma znaczenie – musi być staranny, usuwać wszelkie pozostałości tuszu i jak najdelikatniej zdejmować sztuczne rzęsy. Ale to nie wszystko….

  • Co robić, aby pięknie się ubierać?

    Chciałabyś w jakiś sposób poprawić swój styl ubioru? A więc musisz wiedzieć, że choć gusta są bardzo różne, to tak czy siak obowiązują jakieś kanony piękna, trendy modowe. Akurat co do tego ciężko miewać jakieś wątpliwości. Szczera prawda jest taka, że jeżeli odrobinę się postaramy, na spokojnie trafimy na takie ubrania, które są rewelacyjne pod…