Zdrowie i Medycyna

Jak powiększyć oczy makijażem?

Off 6
Jak powiększyć oczy makijażem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Oczy to element twarzy, na który najczęściej zwraca się największą uwagę. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zwierciadło miało wspaniałą oprawę w postaci odpowiedniego makijażu, który podkreśli naturalne piękno.

W makijażu oczu jest kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim powinien on podkreślać ich kolor, a nie przytłaczać. Drugą zasadą jest to, że oczekiwany efekt powinien być powiększeniem oka, raczej nie jego pomniejszeniem.

Pierwszym etapem makijażu mającym na celu wizualne powiększenie oczu jest nałożenie odpowiedniego podkładu, dopasowanego do potrzeb i koloru skóry. Następnie w okolicach oka, należy nałożyć podkład przynajmniej o ton jaśniejszy od podkładu bazowego. Jeśli pod oczami są widoczne cienie, można użyć korektora o jasnym odcieniu. Rozjaśni oko i uwydatni. Następnie należy nałożyć kreskę na górną powiekę, można ją przedłużyć poza zewnętrzny kącik oka, nadając efekt „kociego spojrzenia”.

Cienie powinny mieć swoje odpowiednie rozplanowanie. Przy wewnętrznym kąciku jasne, a im dalej ku zewnętrznej części oka, tym cień powinien być ciemniejszy. Na koniec rozczesujemy i dokładnie tuszujemy rzęsy. Dzięki stosowaniu tych kilku podstawowych kroków, każdy makijaż będzie dawał wspaniałe wrażenie pięknych, dużych oczu.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Blog… jako miejsce spotkań? Co łączy utalentowaną kucharkę, energicznego podróżnika, zamyślonego autora opowiadań, roztrzepanego poetę i poważnego filozofa? Wszyscy publikują w Internecie. I wcale nie potrzebują do tego specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki. Wystarczy znaleźć wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, kto chciałby dzielić się swoimi przemyśleniami. Pytanie tylko – po co publikować w sieci?…

  • Sklep deichmann,prowadzi także sprzedaż online

    Sklep deichmann, to jeden z niewielu markowych sklepów, który oferuje duży wybór obuwia dla mężczyzn, kobiet oraz rzecz jasna dla dzieci. Sklep deichmann prowadzi sprzedaż nie tylko obuwia wytworzonego przez siebie, ale także istnieje okazja w tym sklepie zakupić marki znane na całym świecie, jak na przykład adidas. Jednak również istnieje szansa pozyskać tam obuwie…