Zdrowie i Medycyna

Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Off 4
Jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ile należy ćwiczyć, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wcale nie tak dużo! Zgodnie z najpopularniejszą wśród fizjologów zasadą 3x30x130 powinniśmy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem wynoszącym 130 uderzeń na minutę.

pink-fitness-center-816522-mTylko ile to tak naprawdę jest? Średnie tętno spoczynkowe u dorosłego człowieka zazwyczaj wynosi ok. 70. Aby osiągnąć 130 wystarczy przyspieszony spacer, jazda na rowerze pod górę, kilkanaście basenów dowolnym stylem czy nawet bardzo intensywny seks! Taka, wydawać by się mogło, podstawowa aktywność fizyczna wystarczy aby utrzymać nasze zdrowie na optymalnym poziomie. Oczywiście mowa jest tutaj o zachowaniu poprawnego ukrwienia organizmu, sprawności płuc, mięśni, stawów a także kondycji psychicznej i samopoczucia.

Pół godziny stosunkowo lekkich ćwiczeń to niestety za mało aby myśleć o ukształtowaniu sylwetki, zrzuceniu tłuszczu, czy zbudowaniu mięśni. Do tego potrzebny jest już przemyślany trening oraz dobrze dobrana dieta. Jednak dla osób myślących wyłącznie o zadbaniu o własne zdrowie wystarczy zastosowanie zasady 3x30x130. Tak niewielki wysiłek może mieć zbawienny skutek w perspektywie całego naszego życia.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Współczesne sposoby na sprzedaż wszystkiego

    Współczesne sposoby na sprzedaż wszystkiego Chodząc po sklepach atakowani jesteśmy z każdej strony hasłami o wyprzedaży, promocjami dwa plus jeden gratis, upustami procentowymi, gratisami. Przy kasie stoją przecenione artykuły czy towary w mega atrakcyjnych cenach, a każdy sprzedawca coś nam poleca. Jak sprzedać? To pytanie dręczy handlowców, którzy wpadają na coraz mądrzejsze pomysły. Pracowników wysyła…

  • Salon fryzjerski Mokotów

    Modny wygląd najłatwiej zapewnić sobie poprzez nowoczesną i trendy fryzurę. Aby jednak nasze włosy wyglądały naprawdę korzystnie, należy skorzystać z usług doświadczonego i pomysłowego fryzjera. Salon fryzjerski Mokotów to profesjonalne usługi dla mieszkańców całej Warszawy. Znajomość najnowszych trendów i pewna ręka to zalety, dzięki którym klienci opuszczają zakład zawsze zadowoleni i usatysfakcjonowani. Szybkie terminy i…