Zdrowie i Medycyna

Jak zadbać o cerę latem?

Off 9
Jak zadbać o cerę latem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Latem nasza cera wystawiona jest na niebezpieczne działanie promieni słonecznych. Każda z nas lubi mieć ładnie opaloną skórę, jednak zanim zaczniemy wystawiać twarz na słońce, należy wcześniej o nią zadbać i zabezpieczyć odpowiednimi kosmetykami.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o kremach z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli nie chcemy rezygnować z ulubionego kremu, który nie ma w składzie filtru, należy zainwestować w dodatkowy kosmetyk z filtrem, przeznaczony do pielęgnacji twarzy. Dopiero po nałożeniu filtru, można przystąpić do dalszej pielęgnacji i nałożenia kremu, którego normalnie używamy.

W lecie dobrze jest zrezygnować z ciężkich, zapychających podkładów i pudrów. Ciepłe powietrze sprawia, że nasza skóra wydziela więcej sebum, które dodatkowo zalega na skórze i zatyka pory. Nie katujmy jej dodatkowo gęstymi podkładami. Lekkie fluidy z pewnością lepiej się sprawdzą zarówno pod względem zdrowotnym jak i estetycznym, ponieważ śniada opalona cera nie potrzebuje dodatkowych upięknień.

Pamiętajmy, że niezabezpieczanie cery latem przed silnym promieniowaniem UV, skutkuje w przyszłości szybkim pojawieniem się zmarszczek i wiotczeniem skóry. A przecież każda z nas pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Być atrakcyjną

    Priorytetową sprawą dla większości kobiet na świecie jest podążanie za modą, bycie zdrową i dbanie o swoją urodę. Nie ulega wątpliwości, że zadbane kobiety czują się bardziej atrakcyjniejsze i mają większe poczucie własne wartości. Z całą pewnością w osiągnięciu tego pomoże im zdrowy styl życia, który w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny. Szczególnie ważną rolę…

  • Jubiler Poznań obrączki

    Obrączki. Jubiler Poznań obrączki to oferta, która zainteresuje narzeczonych. Bez obrączek nie ma ślubu, więc to artykułu stale znajdujący nabywców. Zmieniają się trendy w tym obszarze, różne rodzaje obrączek modne są co jakiś czas, więc branża jubilerska musi podążać za modą.I rzeczywiście tak się dzieje. Wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu jubilerskiego, a zakręci…