Modna Polka Kwidzyn

Jak zaprojektować szafę wnękową?

Off 107

Szafa wnękowa to bardzo uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wariant ten sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach oraz w dużych przestrzeniach. W obu opcjach bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnej przestrzeni użytkowej wnętrza. Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa sprawia wrażenie integralnej części całej przestrzeni, a ulokowanie jej w tytułowej wnęce pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujemy w danej lokalizacji.

Jak zaprojektować odpowiednią szafę wnękową? Przede wszystkim powinniśmy ustalić w jakiej wnęce w mieszkaniu szafa powinna się znaleźć. Następnie wystarczy zmierzyć daną powierzchnię oraz ustalić, jakie niezbędne elementy w szafie powinny się znaleźć. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem pozostaje stworzenie zabudowanej szafy, dzięki czemu zachowamy porządek w mieszkaniu, a zewnętrzną część szafy możemy wzbogacić o dodatkowe lustro i zwiększyć estetykę i optycznie całe pomieszczenie. O tym jak skutecznie zaprojektować szafę wnękową możemy przeczytać w specjalnie przygotowanym poradniku dostępnym pod linkiem https://www.meble.pl/poradnik.

Jaką szafę wybrać?

Projektując szafę musimy z góry określić, czego właściwie oczekujemy. Mamy bardzo dużo możliwości wyboru. Szafa wnękowa może być z plecami lub bez nich, z oboma bokami lub tylko z jednym, czy też z dnem lub sufitem. W wersji minimalistycznej można pozostawić szafę otwartą, czyli odpowiednie drążki i półki przymocować bezpośrednio do ściany. To rozwiązanie, które jest bardzo funkcjonalne, jednak wymaga od nas nienagannego porządku, ponieważ rozrzuconych ubrań nie ukryjemy za drzwiami zamykanej szafy.

Szafa wnękowa to mebel, który pozwala nam stworzyć formę zabudowy dostosowaną do naszych potrzeb. W projekcie warto uwzględnić różnice w ścianach, ponieważ nie zawsze dysponujemy idealnymi kątami prostymi. W związku z tym warto przeprowadzić dokładne pomiary, które pozwolą nam na stworzenie estetycznego rozwiązania. Ostatnie czego potrzebujemy to uzyskanie poczucie, że coś poszło nie tak, czyli źle dopasowanego mebla. Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa pozwoli na cieszenie się porządkiem w domu każdego dnia oraz optymalne przechowywanie naszej garderoby i nie tylko.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Regenerum do rzęs

    Piękne rzęsy to naprawdę skarb. Mało która kobieta może pochwalić się pięknymi, długimi rzęsami z natury. Z reguły panie stosują różnego rodzaju triki. Przede wszystkim starannie dobierają tusz, którego zadaniem jest wydłużenie i podkręcenie rzęs. Do podkręcenia można używać także zalotki, czyli narzędzia, które w sposób mechaniczny podkręca rzęsy i utrzymuje je w takiej pozycji….

  • Sylwestrowa moda

    Noc sylwestrowa to dla wielu kobiet okazja do ubrania najpiękniejszej sukienki, butów na wysokim obcasie i zrobienia sobie mocnego makijażu, nawet gdy na co dzień ubierają się w stylu casual. Jest to ta jedyna impreza w roku, gdy trzeba wyglądać świetnie i modnie. Co w tym roku trzeba ubrać, aby się wyróżnić z tłumu? Moda…