Modna Polka Kwidzyn

Jak zaprojektować szafę wnękową?

Off 26
Jak zaprojektować szafę wnękową?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Szafa wnękowa to bardzo uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wariant ten sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach oraz w dużych przestrzeniach. W obu opcjach bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnej przestrzeni użytkowej wnętrza. Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa sprawia wrażenie integralnej części całej przestrzeni, a ulokowanie jej w tytułowej wnęce pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujemy w danej lokalizacji.

Jak zaprojektować odpowiednią szafę wnękową? Przede wszystkim powinniśmy ustalić w jakiej wnęce w mieszkaniu szafa powinna się znaleźć. Następnie wystarczy zmierzyć daną powierzchnię oraz ustalić, jakie niezbędne elementy w szafie powinny się znaleźć. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem pozostaje stworzenie zabudowanej szafy, dzięki czemu zachowamy porządek w mieszkaniu, a zewnętrzną część szafy możemy wzbogacić o dodatkowe lustro i zwiększyć estetykę i optycznie całe pomieszczenie. O tym jak skutecznie zaprojektować szafę wnękową możemy przeczytać w specjalnie przygotowanym poradniku dostępnym pod linkiem https://www.meble.pl/poradnik.

Jaką szafę wybrać?

Projektując szafę musimy z góry określić, czego właściwie oczekujemy. Mamy bardzo dużo możliwości wyboru. Szafa wnękowa może być z plecami lub bez nich, z oboma bokami lub tylko z jednym, czy też z dnem lub sufitem. W wersji minimalistycznej można pozostawić szafę otwartą, czyli odpowiednie drążki i półki przymocować bezpośrednio do ściany. To rozwiązanie, które jest bardzo funkcjonalne, jednak wymaga od nas nienagannego porządku, ponieważ rozrzuconych ubrań nie ukryjemy za drzwiami zamykanej szafy.

Szafa wnękowa to mebel, który pozwala nam stworzyć formę zabudowy dostosowaną do naszych potrzeb. W projekcie warto uwzględnić różnice w ścianach, ponieważ nie zawsze dysponujemy idealnymi kątami prostymi. W związku z tym warto przeprowadzić dokładne pomiary, które pozwolą nam na stworzenie estetycznego rozwiązania. Ostatnie czego potrzebujemy to uzyskanie poczucie, że coś poszło nie tak, czyli źle dopasowanego mebla. Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa pozwoli na cieszenie się porządkiem w domu każdego dnia oraz optymalne przechowywanie naszej garderoby i nie tylko.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kupony świąteczne

    Jeśli zbliżają się święta, to dla niektórych znak, że niedługo dostaną oni kupony świąteczne. To specjalne kupony, które uprawniają do zakupów w licznych sklepach i sieciach handlowych, gdzie możemy nabywać rzeczy w promocyjnych cenach lub praktycznie za darmo. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak każdy powinien to wiedzieć, bo to niezwykle ważne. Oczywiście…

  • Garnitury męskie

    Garnitury męskie są klasycznym strojem podczas uroczystości takich jak na przykład ślub lub komunia. Popyt na nie rośnie zawsze w okresie wiosenno letnim, kiedy zaczynają się matury. Młodzi ludzie najczęściej nie wiedzą jeszcze jak dobrze dobrać garnitur do sylwetki, tak aby estetycznie wyglądać. Zadanie to należy więc do salonów, którymi powinny zarządzać osoby znające temat…