Styl i Uroda

Kolki dziecka

Off 9
Kolki dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kolki dziecka

Małe dzieci nie potrafią powiedzieć, co im dolega, co je boli ani czego oczekują od dorosłych. Jedyną metodą na zakomunikowanie swojego niezadowolenia światu jest, więc płacz. Dziecko płacze, gdy odczuwa głód, gdy potrzebuje przebrania lub po prostu czuje się samotne. W przypadku bardzo malutkich dzieci przyczyną płaczu bardzo często może być również kolka jelitowa. Najczęściej na tą dolegliwość cierpią dzieci powyżej 3 tygodnia życia. Kolka mija zwykle samoistnie po kilku miesiącach.

Przyczyną powstawania tej dolegliwości jest gromadzenie się gazów w nierozwiniętym jeszcze dostatecznie układzie pokarmowym. Czasami kolki są też objawem stresu. Bolesne skurcze mogą również wynikać z alergii. Do najczęstszych uczuleń u małych dzieci należy nietolerancja laktozy. Również w przypadku, gdy karmiąca matka stosuje niewłaściwa dietę dziecko może cierpieć z powodu kolki. Pomimo tego, że kolka mija u dzieci w wieku 3 – 4 miesięcy to jak najbardziej należy z nią walczyć, by nie sprawiać dziecku bólu.

Wiele domowych sposobów okazuje się skutecznych w walce z kolką. Po pierwsze należy uspokoić dziecko, gdyż stres dodatkowo wzmaga ból. Obolały brzuszek można delikatnie masować i przyciskać nóżki do brzucha tak, by powstał lekki ucisk na jelita. Niektórym dzieciom pomóc może kąpiel w ciepłej wodzie.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Solarium.

    Solarium. Solarium jest pewnego rodzaju zabiegiem kosmetycznym mającym na celu poprawienie kobiecego wyglądu. I rzeczywiście ładnie, delikatnie opalona skóra wygląda niezwykle atrakcyjnie. Jednak prawda o solariach jest taka, że przy dłuższym i zwłaszcza bardzo intensywnym korzystaniu stają się szkodliwe. I wobec tego, jeśli kobiecie zależy na tym, by swoją urodę poprawić a nie pogorszyć powinna…

  • Zagęszczanie włosów Poznań

    Internet odkąd pojawił się w naszym życiu, na stałe nim zawładnął. Używamy go w niemal każdej dziedzinie, zarówno w celach zawodowych, jak i tych prywatnych. Możemy w nim znaleźć wiele potrzebnych nam informacji, nie tylko na stronach, ale także podpytując innych użytkowników sieci na forach internetowych. Chcąc znaleźć jakąkolwiek informacje wystarczy posłużyć się wyszukiwarką i…