Zdrowie i Medycyna

Kuchnia arabska

Off 6
Kuchnia arabska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Gdy mówimy a kuchni arabskiej myśli się o bardzo rozległej strefie geograficznej, która obejmuje około dwudziestu krajów położonych na dwóch kontynentach, a w Afryce i Azji. Są to kraje Maghrebu, czyli Afryki północno-wschodniej i Maszreku, czyli Afryki północno-zachodniej, aż po azjatyckie kraje Bliskiego Wschodu. Między nimi sytuuje się Egipt, który jest prawdziwym pomostem kulturowym i kulinarnym.

Tradycyjny obiad i kolacja zaczynają się różnorodnymi przystawkami (mezzeh), następnie podaje się zupę, drugie danie mięsne lub rybne z warzywami, a kończy obowiązkowo jednym w wielu apetycznych deserów i kawą po turecku.

Kuchnia arabska nie wymaga szczególnych naczyń i narzędzi do przygotowania potraw, choć np. garnek do gotowania kuskusu na parze (złożony z części dolnej i górnej nadstawki), może się okazać przydatny. Zamiast tego dwuczęściowego garnka można się uciec do sposobu stosowanego na Sycylii: wystarczy położyć metalowe sitko na zwykłym garnku i uszczelnić brzegi ciastem chlebowym. Arabska gastronomia, zróżnicowana i bogata, wychodzi znacznie dalej poza takie dania jak kuskus, który już na dobre zagościł na stołach świata zachodniego, i proponuje wiele przepisów na bazie ziół, zbóż i warzyw, zarówno świeżych jak i suszonych, które przybyły do nas wprost ze starożytnej tradycji lokalnej, a o pochodzeniu niektórych niestety nie pamiętamy. Przykładem jest modny ostatnio olej arganowy. Nie jest to wytwór europejskiej rośliny czy myśli technicznej. Produkowany z owoców arganii żelaznej, rosnącej w Maroku, jest ceniony na całym świecie. Używany jest w kuchni berberyjskiej do gotowania, ale można nim doprawiać sałatki i stosować kosmetologii. Wiele nieznanych nam produktów pochodzi od Arabów – pamiętajmy o tym przygotowując posiłki.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Modna łazienka – trudna sprawa

    Osoby, które aranżują wnętrza mają zawsze problemy co do aranżacji łazienki, bo to bardzo trudny do wykonania projekt. Projekt powinien najlepiej być wykonany na postawie programu komputerowego, który zostaje dokładnie wyrysowany i pokazany z takich materiałów, jakie chcemy kupić i jeżeli ktoś, kto wynajmuje osobę do realizacji projektu zaakceptuje go, to robotnicy mogą brać się…

  • Produkty do przedłużania rzęs

    Produkty do przedłużania rzęs Każda z kobiet chce jak najlepiej wyglądać. Zaczynając od ubioru, przechodząc aż do makijażu. Według kobiet, makijaż to bardzo ważny element w wyglądzie. Dzięki makijażowi, można zdziałać bardzo dużo. Moda w dzisiejszych czasach rozwinęła się tak bardzo, że potrafimy dziś zrobić z makijażem prawie wszystko. Powstaje wiele produktów do każdej części…