Blog

Leasing w firmie

Off 1

Leasing w firmie

Leasing to jeden ze skutecznych sposobów na to, aby obniżyć sobie podstawę do opodatkowania i prowadzić swój biznes nieco niższym kosztem. Biorąc leasing na koniec roku po to, aby obniżyć sobie wysokość zobowiązań wobec fiskusa należy wziąć pod uwagę fakt, że istnieją dwa rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy. Leasing finansowy można porównać do sytuacji zaciągana kredytu zaciąganego w banku.

Jest to sytuacja, w której przedmiot jest wpisywany do majątku trwałego leasingobiorcy. Na leasingobiorcy także ciąży w takiej sytuacji obowiązek odpisywania sobie kosztów amortyzacji leasingowanego przedmiotu od dochodów.

Środek wzięty w ten sposób w leasing jest powiększeniem stanu majątkowego przedsiębiorcy, ale nie jest środkiem trwałym w firmie.

W tym przypadku do kosztów można wpisać sobie odsetki, jakie płaci się leasingodawcy.

Jak widać więc, taki leasing finansowy nie jest dobrym sposobem na finansowanie przedmiotów jeśli chcemy mieć szybką inwestycję i jeśli chcemy na koniec roku znacząco obniżyć sobie podatek. Do tego celu znacznie lepiej przyda nam się leasing operacyjny.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kto organizuje modne wesela?

    Organizacja przyjęcia weselnego to bardzo trudne i czasochłonne zadanie, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi po to żeby ten dzień był dla młodej pary dniem idealnym. Nie każdy jest w stanie podołać temu wyzwaniu, bo przecież trzeba załatwić sale, na której to wesele się odbędzie skomponować odpowiednie menu, tak żeby wszyscy goście znaleźli na stole coś…

  • Zegarki Lorus

    Dziesiątki lat temu zegarek był po prostu narzędziem, za pomocą którego odmierzano czas. Dziś sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej. Odpowiednio dobrany zegarek bywa ważnym dodatkiem kreacji oraz elementem podkreślającym naszą urodę. Wszak moda to nie tylko ubrania, buty czy fryzura. Oferta na rynku jest bardzo bogata ? szeroki wybór powoduje czasem wręcz trudność podjęcia decyzji…