Styl i Uroda

Mądre dziecko

Off 8
Mądre dziecko
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mądre dziecko

Mózg dziecka rozwija się do szóstego roku życia. W tym okresie czasu najłatwiej przyswaja on nowe informacje, uczy się i zapamiętuje. Ciekawość świata, jaką wykazują małe dzieci jest zjawiskiem bardzo pożądanym. Dzięki nowym doświadczeniom w mózgu dziecka tworzą się nowe połączenia między komórkami, a tym samym zwiększa się jego potencjał inteligencji. Stymulacja rozwoju dziecka ma, więc zasadnicze znaczenie dla jego późniejszych sukcesów w życia.

W przypadku, gdy mózg malca nie będzie poddawany wystarczającej ilości bodźców, wówczas naturalna chęć nauki zostanie zahamowana. Podstawą inteligencji każdego z nas jest pamięć. Nawet u najmłodszych można pracować nad tym, by rozwinąć umiejętności zapamiętania. Naukowcy twierdzą, że połowa naszych zdolności uczenia się rozwija się do piątego roku życia. Im młodsze jest dziecko, tym bardziej istotne staje się, więc zapewnienie mu możliwości odpowiedniego rozwoju fizycznego i psychicznego.

To wszystko skutkować będzie w kolejnych latach inteligencją dziecka. Inteligencję mierzy się zwykle za pomocą ilorazu inteligencji, czyli popularnie zwanego wskaźnika IQ. Inteligencja jest tu rozumiana, jako zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów i uczenia się. W ostatnich latach wiele mówi się również, na temat inteligencji emocjonalnej, która posiada każdy z nas.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Producent sukien ślubnych

    Dobry producent sukien ślubnych to taki, który wyjdzie naprzeciw Twoim potrzebom, zrozumie czego oczekujesz i będzie w stanie doradzić Ci, jaką suknię wybrać. Nie od dziś wiadomo, że wybór sukni ślubnej potrafi być szalenie stresujący, niejedna przyszła Panna Młoda przypłaciła go co najmniej kilkoma nieprzespanymi nocami. Wybierasz kolor, styl, długość, zastanawiasz się jakie buty najlepiej…

  • Fotografia ślubna

    Fotografia ślubna Fotografia ślubna Dzień ślubu to jeden z takich dni, które pamięta się przez całe życie. Pamiątką z tego dnia są oczywiście obrączki ale również filmy i fotografie ze ślubu. Ślub to uroczystość, która musi wręcz być idealna. Piękna suknia, fryzura, garnitur. Wszystko to sprawia, że ten dzień staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. Ślub…