Styl i Uroda

Małżeństwo i rozwody

Off 7
Małżeństwo i rozwody
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Małżeństwo i rozwody

Wielu ludzi, którzy chcą razem spędzić resztę życia zawierają związek małżeński. Tak, więc małżeństwo w świetle prawa jest to trwały, nierozerwalny, równoprawny związek kobiety oraz mężczyzny. Zostaje on zawarty w momencie kiedy obie strony wypowiedzą słowa przysięgi małżeńskiej w kościele w obecności świadków oraz wszystkich zebranych tam ludzi. Jeszcze kilka lat temu młodzi ludzie zawierali najpierw związek małżeński w urzędzie stanu cywilnego dopiero później w kościele.

Obecnie istnieje ślub konkordatowy, który zawierany jest wyłącznie w kościele w obecności tamtejszego księdza oraz świadków i oczywiście zebranych gości. Wówczas duchowny kościoła, w którym to będzie udzielany ślub zobowiązany jest sporządzić zaświadczenie, które będzie stwierdzało, że przysięga małżeńska została powiedziana w jego obecności. Oczywiście musi być ono podpisane przez młodych jak również dwóch pełnoletnich świadków. To właśnie na duchownym spoczywa również obowiązek przesłania wszystkich dokumentów do pobliskiego urzędu stanu cywilnego.

Także na podstawie wszystkich dostarczonych dokumentów pracownik urzędu stanu cywilnego sporządza akt małżeństwo, który młodzi otrzymują zaraz po jego zawarciu. Ślub jest dla wszystkich młodych ludzi największym wydarzeniem w ich życiu gdyż powoduje on wiele zmian oraz zmienia ich życie w jedno.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kosmetyki

    Kosmetyki Czy w sklepie medycznym będzie można kupić kosmetyki? Oczywiście, że tak, ale nie takie jak nam się wydaje. Nie kupimy szamponu czy farby do włosów, ale na pewno kupimy coś do naszych stóp. Wielu osobom nie tylko pocą się stopy, ale również śmierdzą i trzeba sobie z tym jakoś radzić. Nie ma lepszego sposobu…

  • Olejek kokosowy na włosy

    Olej kokosowy stał się w ostatnim okresie bardzo popularny w naszym kraju. I nie tylko za sprawą jego cennych właściwości kulinarnych, które spowodowały, że jest teraz już dostępny w każdym sklepie spożywczym, a jego spożywanie zalecają zarówno dietetycy, jak i mistrzowie kuchni. Dobroczynne właściwości olejku kokosowego dostrzegły też kobiety. Wiele z nich używa bowiem w…