Zdrowie i Medycyna

Moje podejście do diety

Off 6
Moje podejście do diety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zacząć wypada mi od poinformowania Was, że mój sposób nie przynosi błyskawicznych efektów. Wiem, że wiele dziewczyn szukając inspiracji na blogach i forach tego właśnie oczekuje – gotowej recepty na cudowną metamorfozę. Ja się nie spieszę. Głównie dlatego, że spiesząc się sama sobie strzelam w kolano. Nie mam szerokiej wiedzy z zakresu działania ludzkiego organizmu, ale na własnych doświadczeniach nauczyłam się, że gdy obniżam drastycznie ilość zjadanych posiłków, mój organizm uczy się działać w oszczędnym trybie. Skutek był taki, że gdy jadłam niewiele więcej, tyłam. Nie przesadzę, kiedy napiszę, że w moim przypadku waga odczuwała kilka kawałków pizzy. Taka sytuacja nie ma miejsca jeśli jem minimum 1300 kalorii dziennie.
Czego nie robię?
Nie stosuję żadnej rozpisanej diety. Szczerze podziwiam osoby na tyle zdyscyplinowane, żeby przez dłuższy czas jeść dokładnie to co karze jakaś rozpiska. Nie wyobrażam sobie, że wstaję rano i myślę sobie „o dziś mam dzień na jajecznicę”, po czym patrzę na kartkę z dietą i widzę bułkę grahamkę z twarożkiem. Jak to? Nie dość, że na diecie muszę sobie czegoś odmawiać to jeszcze powinnam skonsumować coś na co nie mam specjalnej ochoty, albo co gorsza nawet tego nie lubię? O nie. Na diecie wręcz bardziej niż zwykle pilnuję, by jeść to co tak naprawdę mi smakuje. Oczywiście muszę zaznaczyć, że to tylko moje postępowanie i nie neguję potrzeby zgłoszenia się do dietetyka, szczególnie w przypadku osób chorych czy z dużą nadwagą.
Nie liczę skrupulatnie kalorii. Już nie. Kiedyś na tym właśnie opierało się wszystko. Każda jedna kaloria spisana, i zsumowana. Nie wspomnę już o tym, że dawno, dawno temu stosowałam dietę 1000 kalorii (absolutnie tego nie róbcie!). Teraz słucham swojego organizmu, najlepszego doradcy w kwestii jedzenia. Jem wtedy, kiedy czuję się głodna i w ten sposób w zależności od dnia jem mniej lub więcej. Jeśli mam zabiegany wtorek i zapomnę o obiedzie, w środę na pewno dopisze mi apetyt i bez wyrzutów zjem więcej.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Modna Polka Łódź

    Zgrabna i zadbana sylwetka Dużym wyzwaniem dla wielu kobiet jest bycie zgrabną, zadbaną i schludnie wyglądającą kobietą. Wiąże się to w dużej mierze z masą wyrzeczeń, które trzeba sobie odmówić by zachować idealną figurę. Ogromną presję wywierają osoby ze świata biznesu, modelki, piosenkarki i aktorki, które mają idealną figurę jak i również własny niepowtarzalny styl….

  • Brzuch

    Brzuch Kobieta Odstający lub z fałdami brzuch nikogo nie zachwyca zamiast narzekać trzeba się wziąć ostro za siebie trochę wyrzeczeń dyscypliny i pielęgnacji przyniesie dobry skutek i nic nie stanie na przeszkodzie aby włożyć obcisłą sukienkę należy jeść częściej i mniej należy unikać potraw tłustych i wzdymających ostatni posiłek zjeż przed godziną osiemnastą .Ćwicz najlepiej…