Zdrowie i Medycyna

Peelingi enzymatyczne

Off 6
Peelingi enzymatyczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Peelingi enzymatyczne
Łagodniejsza postać peelingów to peelingi enzymatyczne, doskonałe dla cery naczynkowej, suchej i wrażliwej. W ich składzie znajdują się enzymy stanowiące wyciągi z owoców i ziół, alfa-hydroksykwasy lub kwasy owocowe, których zadaniem jest niszczenie a następnie rozpuszczanie wiązań chemicznych znajdujących się między naskórku.
Peeling enzymatyczny należy nanieść równomiernie na oczyszczoną skórę i pozostawić na 10-15 minut, jak maseczkę.

Peelingi gommage
Peeling gommage to kolejny rodzaj peelingu, będący idealnym preparatem usuwającym martwy naskórek w przypadku cery wrażliwej, delikatnej i skłonnej do alergii. Stanowi on połączenie dwóch poprzednich peelingów, w związku z czym w ich składzie znajdują się często delikatne drobinki ścierające oraz enzymy. Aplikuje się je na skórę i pozostawia na 10-15 minut. W tym czasie peeling gommage zastyga i należy go usunąć na zasadzie ścierania go palcami, co przypomina użycie gumki do mazania.

Po zastosowaniu każdego rodzaju peelingu zaleca się nałożenie maseczki, bowiem skóra pozbawiona martwego naskórka lepiej wchłania cenne składniki odżywcze.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Serum na porost rzęs

    Pomoc dla rzęs Nieziemsko długie, podkręcone i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety nie każdą z natura obdarowała nimi. Często po zdjęciu sztucznych rzęs (które nie wyglądają niestety naturalnie), codziennym malowaniu tuszem rzęsy zaczynają nam wypadać, są rzadkie, wyblakłe i krótkie. Jedyną pociechą jest fakt, że w miejsce z którego rzęsa wypadła wyrasta druga….

  • Medycyna estetyczna

    Nie jest tajemnicą, że chyba większości z nas zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Odpowiedni makijaż, fryzura, ubrania czy dodatki potrafią zdziałać w tej kwestii bardzo wiele. Niestety, zdarza się również tak, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Wtedy z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Jeszcze kilkanaście lat temu wszelkie ingerencje chirurgiczne w wygląd uważane były…