Zdrowie i Medycyna

Pielęgnacja

Off 5
Pielęgnacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pielęgnacja
Samo posiadanie i stosowanie preparatów do skóry wrażliwej nie wystarcza. Ważne jest także właściwe podejście do pielęgnowania tego typu skóry. Absolutną koniecznością jest zmywanie makijażu przed zaśnięciem, najlepiej jeszcze tuż po przyjściu do domu. Te partie skóry, które są bardzo delikatne, jak na przykład okolice oczu, należy przemywać wacikiem nasączonym mleczkiem, najlepiej przykładając go na chwilę, by tusz i cień rozpuścił się i dopiero po chwili, nie pocierając skóry zebrać zgromadzone kosmetyki.

Przemywając twarz nie powinniśmy używać wody z kranu. Najlepiej używać wody mineralnej z dodatkiem emulsji lub mydła do cery wrażliwej. Do jej osuszenia należy używać miękkiego ręcznika, który przykładamy do twarzy, nie trąc lecz delikatnie przykładając go do twarzy. Cera wrażliwa ma skłonność do przesuszania, dlatego w naszej torebce nie powinno zabraknąć wody, którą będziemy mogli w ciągu dnia nawilżyć spragnioną skórę. Peelingi, które pomagają usunąć martwy naskórek mogą być stosowane przez osoby o skórze wrażliwej tylko raz w miesiącu. Częstsze ich wykonywanie powoduje osłabienie cery i może wywołać zaczerwienienie i podrażnienie. Produkty, w które powinna zaopatrzyć się osoba o cerze wrażliwej to krem na pękające naczynka i zielony korektor, który maskuje zaczerwienienia. W sytuacji, kiedy krem, nawet ten przeznaczony do cery wrażliwej wywoła reakcję uczulającą, zastosować warto okład z rumianku lub aloesu, dlatego zadbać należy o to, by zioła te znalazły się w naszej szafce kuchennej.

Cera wrażliwa jest bardzo delikatna, dlatego wymaga używania preparatów do niej przeznaczonych. Najbardziej odpowiednie są hipoalergiczne, bowiem nie posiadają one substancji zapachowych, środków konserwujących i sztucznych barwników, które potrafią uczulić skórę.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kosmetyki naturalne

    Człowiek, gdy kupuje dla siebie nową rzecz, przeważnie od razu zaczyna z niej korzystać zgodnie z jej przeznaczeniem. Nie powinno się jednak tak postępować z kosmetykami, które mogą skórze czasem zagrażać. Lepiej zatem wcześniej wykonać z ich pomocą mały test, który pokaże, czy mogą one doprowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych. Mając już zakupiony jakiś…

  • Czy warto samemu aranżować wnętrza?

    Aranżacja salonu to pole do popisu dla wielu projektantów wnętrz, ale także dla nas samych, dlatego też niekoniecznie musimy się zgłaszać po porady do kogoś, ale też możemy stworzyć we własnym domu coś wspaniałego, co nam pozazdroszczą inne osoby i to za niewielką cenę, wystarczy tylko mieć dobry pomysł i umieć zrobić coś z niczego…