Zdrowie i Medycyna

Po co peeling?

Off 33

Po co peeling?

Pragnąc, aby nasze ciało wyglądało promiennie, było gładkie i miłe w dotyku warto sięgnąć po peeling. Wiele kobiet pomija jego wykonanie, tymczasem dzięki niemu pozbywamy się martwego naskórka i ułatwiamy przedostanie się cennych składników aktywnych z innych preparatów pielęgnacyjnych w głąb skóry.

Skóra regeneruje się a warstwa rozrodcza, znajdująca się najgłębiej, systematycznie produkuje nowe komórki, które zmieniają swoje położenie przechodząc w kierunku wierzchniej warstwy rogowej naskórka. Chronią one skórę przed przesuszeniem, produkując płaszcz lipidowy. Kiedy spełnią swoje zadanie, obumierają, tworząc warstwę rogową, która musi być usunięta. W ich miejscu pojawiają się nowe komórki.
Do około 30. roku życia proces ten trwa 28 dni, następnie wydłuża się. Niekorzystnie na niego działa stres, palenie papierosów, przemęczenie, brak snu, co ma miejsce, jeśli nasza skóra jest szara, szorstka i zmęczona. Wtedy warto wykonać peeling całej powierzchni ciała.

Zalety peelingu
Kiedy skóra zostanie oczyszczona z martwego naskórka, młode komórki ukazują się szybciej, dzięki czemu skóra będzie gładsza i ładniejsza. Podczas wykonywania peelingu, pobudzone zostaje krążenie krwi, wobec czego zwiększa się ilość produkowanych włókien kolagenu i elastyny, co dodatkowo poprawia kolor i jędrność skóry. Zastosowanie tego specyfiku oczyszcza skórę i zmniejsza produkcję sebum, wobec czego poprawia się wygląd i stan skóry. Dzięki temu, iż skóra jest oczyszczona i pozbawiona martwych komórek, substancje aktywne z kremów, maseczek, żeli czy balsamów do ciała łatwiej wnikają w głąb skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra jest gładka, odprężona, ukrwiona, sprężysta, jędrna, należycie odżywiona.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Czerwone usta dla każdej z nas

    Czerwone usta dla każdej z nas My kobiety wiemy jak na mężczyzn działa czerwona sukienka .Czerwony kolor kojarzy się z pokusą i namiętnością. Co jeśli czerwień zamiast ubioru zastosujemy w makijażu? Każda z nas uwielbia eksperymentować z makijażem. Na co dzień stawiamy raczej na dyskretny stonowany make up, wiadomo praca, czy służbowe spotkania tego wymagają….

  • Organiczny tusz do rzęs

    Zadbaj o swoją urodę! Wiele kobiet zastanawia się pewnie co może zrobić, aby poprawić swój wygląd. Otóż jest na to jeden ciekawy sposób, którym jest organiczny tusz do rzęs. Dzięki niemu da się poczuć o wiele bardziej kobieco i sprawić dobre wrażenie wychodząc na miasto. Pewnie zapytacie jakie działanie ma taki tusz? Otóż wydłuża i…