Styl i Uroda

Podwójna odpowiedzialność

Off 9
Podwójna odpowiedzialność
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podwójna odpowiedzialność

Wiadomość o tym, że zamiast jednego dziecka na świat przyjdzie na raz ich dwoje jest dla rodziców nie tylko powodem do podwójnego szczęścia, ale źródłem dodatkowej odpowiedzialności. Opieka nad dwójką dzieci wygląda inaczej, niż w przypadku jednego dziecka. Istnieją zarówno dobre, jak i nieco gorsze aspekty takiego stanu. Pracy przy dwójce dzieci jest oczywiście więcej. Dzieci na przemian chcą jeść i spać, nie zawsze o tych samych porach.

W chwili, gdy uda się nam położyć do łóżeczka jedno z nich, drugie zaczyna płakać i budzi to pierwsze. Dla rodziców bliźnięta to również większe obciążenie finansowe, gdyż mleka, pieluch i ubranek musi być dwa razy więcej. Dzieci urodzone razem odczuwają między sobą bardzo silną więź, warto jednak pamiętać, że stanowią one dwie oddzielne jednostki, a każde z nich potrzebuje osobnej uwagi rodziców. Dzieci mogą interesować się różnymi rzeczami, dlatego też trudno wybrać zabawy i działania zadowalające dla całej dwójki. Psychologowie dziecięcy przestrzegają rodziców przed porównywaniem bliźniąt.

Jest to jednak nieuniknione, gdyż obserwując rozwój maluchów naturalnie porównujemy ich osiągnięcia. Rozwój każdego dziecka przebiega w tempie indywidualnym, dlatego wszelkie różnice nie powinny nas martwić, a w razie wątpliwości najlepiej jest o radę zapytać pediatrę.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Czarny płaszczyk zimowy

    Jak wybierać ubrania Każda kobieta lubi wyglądać modnie, seksownie i urzekająco. Umożliwiają im to projektanci, którzy ze smakiem szyją kolejną kreację. Jednak nie ulega wątpliwości, że każda kreacją zaprojektowana przez światowej sławy specjalistę pasuję każdej kobiecie. Przy wyborze ciuchów należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem, gdyż w innym wypadku staniemy się ofiarami mody i…

  • Jak panie mogą uwydatniać swoje walory?

    Warto mieć na uwadze, że w wielu przypadkach piękne panie niejako zapominają o tym w jaki sposób dbać o swoją urodę. A w końcu to niejako obowiązek kobiety, aby zadbać o siebie. Zapewne feministki się obruszą, ale należy tylko pogodzić się z ich myśleniem. Dobrze, że jakby nie patrzeć kobiety mają dzisiaj wiele alternatyw. Jak…