Styl i Uroda

Przeszkody w małżeństwie

Off 21
Przeszkody w małżeństwie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przeszkody w małżeństwie

Oczywiście małżeństwo musi być dobrowolne oraz bez nacisku drugiej strony. W zawarciu małżeństwa nie mogą również występować jakiekolwiek przeszkody, które by wpłynęły na zmianę decyzji ludzi chcących wziąć ślub. Także należy wiedzieć, że małżeństwo nie może być zawarte przez osobę, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. W niektórych sytuacjach wyłącznie sąd rodzinny rozstrzyga czy osoba mająca szesnaście lat może zawrzeć związek małżeński oraz czy jest ona do tego gotowa.

Także osoba, która całkowicie jest ubezwłasnowolniona nie ma prawa podejmować samodzielnie decyzji nawet jeżeli kocha swoją drugą połówkę i chce z nią spędzić resztę życia. Zatajenie jakiejś groźnej choroby może też doprowadzić do sytuacji kiedy nie będzie zawarte małżeństwo jak również w razie występowania choroby psychicznej czy też genetycznej sąd może rozstrzygnąć trwający spór czy taka osoba powinna zawierać swój związek i go legalizować. Małżeństwa nie może zawrzeć również osoba, która nadal pozostaje w ważnym związku małżeńskim. Także wiadomo, że krewni nie mogą brać ślubu zwłaszcza jeżeli są bliską rodziną.

Jest to bardzo ważne gdyż w żadnym urzędzie stanu cywilnego nikt nie udzieli im ślubu. Małżeństwa nie można zawrzeć ze swoim rodzeństwem gdyż jest to nawet karalne. Oczywiście w życiu często zdarzają się sytuacje, które nie pozwalają na zawarcie małżeństwa.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Modna Polak

    Płeć piękna Kobiety w dzisiejszych czasach przywiązują znaczącą rolę do wyglądu. Nie da się ukryć, że wyróżnią ich to od kobiet żyjących 15 lat temu. Przeszły one niesamowitą metamorfozę, która pozwoliła na obalenie stereotypów i stać się im niezależnymi. Nie bez przyczyny kobiety są zwane płcią piękną i coraz większa ich liczba staje się właścicielkami…

  • Modna Polka po 40

    Modna Polka – aktualne trendy modowe Modna Polka to określenie, które coraz częściej pojawia się w mediach, internecie czy na ulicach. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej kobiet interesuje się modą. Każda Polka chce wyglądać nadzwyczajnie. W tym celu poszukuje inspiracji i modowych trendów. Każdy rok a nawet zmiana pór roku przynosi nowe wzory, kroje…