Zdrowie i Medycyna

Rodzaje peelingów

Off 4
Rodzaje peelingów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje peelingów
Na rynku dostępnych jest wiele peelingów, przy czym należy wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom oraz skórze.

Peeling ziarnisty
Peelingi ziarniste są najpopularniejszym rodzajem peelingów. Martwą warstwę naskórka usuwa się po jego nałożeniu i mechanicznym pocieraniu skóry. Substancjami ścierającymi są tu ziarenka w postaci zmielonych pestek owoców, łupin orzechów czy nasion.
Dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień zalecane są nieco łagodniejsze peelingi zawierające drobinki pochodzenia naturalnego. Ten rodzaj peelingu należy aplikować na oczyszczoną skórę i masować ciało kolistymi ruchami. Po tym zabiegu konieczne jest dokładne spłukanie ciała wodą.
Peelingi mechaniczne polecane są do skóry normalnej i tłustej, jednak pozbawionej ropnych wyprysków.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Obrzęki pod oczami

    Obrzęki pod oczami Obrzęki pod oczami są dość powszechną dolegliwością o charakterze kosmetycznym. Czasem, jeśli nie udaje się ich usunąć domowymi sposobami, a dodatkowo czujemy się gorzej niż normalnie, wówczas warto sprawdzić czy poprawne są wyniki naszych badań. Podkrążone, obrzęknięte powieki mogą wskazywać na problemy z funkcjonowaniem nerek. Jeśli jednak obrzęki wynikają z przyczyn czysto…

  • Modna Polka allegro

    Modna Polka a zakupy w internecie Modna Polka to kobieta, która zna swoją wartość. To osoba, do której można przypisać takie cechy jak: nowoczesność, indywidualizm i odwaga. Modna Polka to kobieta, która nie boi się eksperymentować ze swym wizerunkiem, znając przy tym własne upodobania i predyspozycje. Obecny rynek odzieżowy daje kobietom wiele możliwości i sklepów,…