Zdrowie i Medycyna

Rodzaje przebarwień

Off 7
Rodzaje przebarwień
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje przebarwień
Najmniejszym rodzajem przebarwień są piegi. Mają one postać małych plamek, które pojawiają się na skórze twarzy, dekoltu, rąk, pleców. Powstają na skutek nadprodukcji melaniny, do czego dochodzi już w drugim roku życia.
Ich ilość wzrasta wraz z kontaktem ciała z promieniami słonecznymi. Największą skłonność do ich powstania mają osoby o jasnej karnacji. Chcąc się przed nimi zabezpieczyć, warto używać kremy ochronne z wysokim filtrem.

Kolejnym rodzajem przebarwień jest ostuda, znana też jako Melasma czy Chloasma. Przebarwienia te są wynikiem nadprodukcji melaniny. Przybierają one postać różnych plam mogących pojawić się na każdej partii ciała.
Najczęściej pojawiają się one po 30. roku życia, częściej u brunetek, niż u blondynek. Mogą pojawić się w okresie ciąży lub podczas kuracji hormonalnej.

Jeszcze innym rodzajem przebarwień są plamy soczewnicowate, które mają kolor ciemnobrązowy lub żółtobrunatne. Pojawiają się one na szyi, twarzy, rękach. Z upływem lat przebarwienia te nasilają się. Trudno je usunąć, ze względu na ich głębokie umiejscowienie.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Jak często obcinać włosy?

    Jak często obcinać włosy? Tak na dobrą sprawę nie ma reguły, która sztywno zakładałaby określony czas w jakim kobieta powinna się pojawić w salonie fryzjerskim w celu obcięcia czy też podcięcia włosów. Kobietom włosy rosną w bardzo różnym tempie więc jest to sprawa dość indywidualna. Natomiast to, że włosy powinno się podcinać przynajmniej jeden centymetr…

  • Ciekawe sposoby na aranżację salonu

    Aranżacja wnętrza swojego salonu to zrobienie coś wyjątkowego dla siebie, czyli urządzenie wnętrza, gdzie będziemy codziennie wypoczywać . W takim salonie musi być naprawdę wyjątkowo dobrze byśmy mogli w spokoju wypoczywać i zbierać swoje siły na kolejny dzień. Taki salon, jeśli jest duży to w nim można zrobić naprawdę wiele, ale kiedy jest on bardzo…