Styl i Uroda

Trudna młodzież

Off 8
Trudna młodzież
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Trudna młodzież

Wychowanie dziecka w czasach, w którym na każdym rogu czyhają niebezpieczeństwa jest bardzo trudne. Rodzic nie jest w stanie uchronić swojej pociechy przed wszystkimi zagrożeniami. Trzeba uświadamiać swoje dzieci o tym, co im grozi, jak mają się zachowywać w danych sytuacjach i czego nigdy nie powinny robić. Czasem jednak, kiedy rodzice dużo pracują i nie mają wiele czasu dla dziecka, ucieka ono w złe towarzystwo rówieśników. „Złe”, czyli takie, które przekazuje mu wzorce jak najbardziej niegodne do naśladowania.

Pojawia się problem alkoholu, palenia papierosów lub zażywania narkotyków. Czujny rodzic zauważy zmianę w zachowaniu dziecka. Wyczuje, że coś jest nie tak jak powinno i odpowiednio zareaguje. Trzeba rozmawiać szczerze z dziećmi i tłumaczyć im jak powinny zareagować na sytuacje, które mogą je spotkać. Dzięki temu, w przyszłości same będą potrafiły uniknąć niebezpieczeństw i stawić czoło złu.

Używki takie jak alkohol i narkotyki wyniszczają nie tylko organizm, ale także psychikę. Młodemu człowiekowi łatwo popaść w uzależnienie, ale trudniej jest się z tym uporać – zwłaszcza w pojedynkę. Rodzic jako przyjaciel powinien pokazać prawdziwą drogę, naprawić złą sytuację, pomóc i wesprzeć, jednak zrobić to na tyle umiejętnie, by dziecko wiedziało i rozumiało swój błąd. W takim wypadku więcej tego nie zrobi, a rodzice będą spokojni o jego prywatne życie.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Długie sukienki na wesele

    Wesele to wyjątkowa chwila w życiu młodej pary. Planują ją w najdrobniejszych szczegółach na wiele miesięcy wcześniej. Chcą, by wszystko wypadło perfekcyjnie i zapraszają bliskie osoby, rodzinę i przyjaciół, by razem z nimi celebrowała ten wyjątkowy czas. Goście powinni pamiętać, że wesele to okazja, która wymaga odpowiedniego ubioru. Jest on oznaką szacunku dla młodej pary…

  • Wracają lata dziewięćdziesiąte

    Wracają lata dziewięćdziesiąte Nie od dziś wiadomo, że w sezonie wiosna lato dwa tysiące dwanaście wracać będziemy do lat dziewięćdziesiątych, wszystkie kolekcje marek sieciowych a także znanych projektantów, w ten czy inny sposób, nawiązują do minionej dekady. W kolekcji Jeremy’ego Scotta czy Isabel Marant, na sezon jesienno zimowy tego roku pokazują że również zimą i…