Styl i Uroda

Wspólność i małżeństwo

Off 13
Wspólność i małżeństwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wspólność i małżeństwo

Po zawarciu małżeństwa i upływie ściśle określonego czasu obowiązuje ustawowa wspólność małżeństwa. Narzucone jest to wszystko przez przepisy prawne obowiązujące w naszym kraju. Każdy człowiek, który zawarł małżeństwo musi mieć świadomość, że właśnie istnieje coś takiego jak ustawowa wspólność majątkowa. Oczywiście obejmuje ona cały dorobek małżonków w czasie kiedy trwało małżeństwo. Jednak warto wiedzieć, że wspólności majątkowej nie stanowi majątek odrębny każdego ze współmałżonków.

Można więc zaliczyć do niego między innymi majątek, który został nabyty przed zawarciem związku małżeńskiego, wszystkie środki, które pochodziły ze sprzedaży jakiegoś nabytego majątku. Wspólność majątkowa nie obejmuje również przedmiotów, które wykorzystywane były do zaspokojenia osobistych potrzeb jednego ze współmałżonków. Także prawa autorskie nie są uważane za wspólność majątkową. Zawsze jednak małżeństwo zobowiązuje do pewnych wyrzeczeń jak również ustępowania drugiej stronie. Pozwoli to na uniknięcie kłótni sprzeczek oraz wielu nie miłych sytuacji.

W razie rozwodu wspólność majątkowa oczywiście dzielona jest na dwie części. Jedną otrzymuje mężczyzna drugą też kobieta. Natomiast o jej wysokości oraz części zdecyduje wyłącznie sąd. Warto jest więc zastanowić się czy na pewno jesteśmy gotowi do małżeństwa.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Piperyna opinie

    Często, dopiero po zaistniałym fakcie, okazuje się, że zbytnie prokrastynowanie naszych planów i decyzji doprowadza do całkowitego zaniechania danej czynności, lub do straty czasu, który mogliśmy zupełnie inaczej wykorzystać. Taka indolencja jest zawsze zjawiskiem zgubnym, które pozbawia nas cennych chwil naszego cennego życia. Podobnie było w moim skromnym przypadku. Nie mogę o sobie powiedzieć, ze…

  • Problemy z prysznicem

    Dzisiejszego poranka spotkała mnie niemiła niespodzianka. Biorąc prysznic, który stał się rytuałem wybudzającym mojej codzienności okazało się, że mój wąż natryskowy przecieka. Od dłuższego czasu miałem już plan wymienić cały zestaw prysznicowy także ta awaria stała się bodźcem do tego aby zrobić to szybciej. Jak wiadomo wymiana samego węża jest bardzo prosta, jednak do codziennych…