Styl i Uroda

Choroby i patologie

Off 10

Choroby i patologie

Jednym z często pojawiających się problemów w wielu rodzinach jest alkoholizm. W patologicznej rodzinie nie ma mowy o spokoju i miłości. Trudno jest współpracować między rodzicami, a dziećmi, kiedy alkohol stoi na drodze ku zrozumieniu i pojednaniu, a przecież w normalnej rodzinie to podstawa. Jednym z największych niebezpieczeństw jest przekazywanie negatywnych wzorców swoim dzieciom. Często nawet nieświadomie, rodzice uczą swoje pociechy codziennego zachowania. Dzieci są doskonałymi obserwatorami i potrzebują rodziców, by nauczyć się co jest dobre, a co złe.

Widując pijanego ojca lub matkę, prawdopodobnie będą w przyszłości zachowywać się podobnie. Nie ma większego autorytetu niż rodzic. Jest to pierwsza osoba, która ma z nami kontakt odkąd tylko pojawiamy się na świecie. Nic dziwnego, że wszystko to, co rodzic nam mówi, uczy, przekazuje uważamy za niepodważalne i najważniejsze. Ludzie, którzy mają problemy z alkoholem, a nie korzystają ze specjalistycznej pomocy, popełniają ogromny błąd. Nie tylko krzywdzą samych siebie wyniszczając swój organizm i psychikę, ale przede wszystkim swoje dzieci.

Te niewinne istoty cierpią najbardziej i nie mają możliwości obrony i ucieczki przed taką sytuacją. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od rodziców. Jest to bardzo poważny problem i nie wolno go lekceważyć.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe

    Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego jest dla wielu kobiet bardzo dużym wyzwaniem. Wynika to z faktu dużej dostępności produktów. Jednak ta szeroka oferta daje szerokie pole manewru, które umożliwia wybór najlepszego produktu. Na początku warto zastanowić się nad ogólnym wzorem kostiumu. Obecnie coraz chętniej zakupywane są kostiumy kąpielowe jednoczęściowe. Moda lubi powracać, czego przykładem są właśnie…

  • Modna Polak

    Płeć piękna Kobiety w dzisiejszych czasach przywiązują znaczącą rolę do wyglądu. Nie da się ukryć, że wyróżnią ich to od kobiet żyjących 15 lat temu. Przeszły one niesamowitą metamorfozę, która pozwoliła na obalenie stereotypów i stać się im niezależnymi. Nie bez przyczyny kobiety są zwane płcią piękną i coraz większa ich liczba staje się właścicielkami…