Zdrowie i Medycyna

Co szkodzi szyi?

Off 8

Co szkodzi szyi?
Szyja, o czym mowa była powyżej, nie lubi zbyt intensywnego opalania. Wiadomo bowiem, iż promienie słoneczne przyczyniają się w dużej mierze do starzenia się skóry, wobec czego nie należy jej pomijać podczas stosowania kremu z filtrami ochronnymi.
Niewskazane jest także stosowanie w tej partii ciała takich kosmetyków jak: maseczka ściągająca, krem matujący, mydło, szorstki peeling. Preparaty te podrażniają wrażliwą skórę szyi obniżając jej kondycję.
Skórę szyi podrażniają także szorstkie szaliki oraz golfy, dlatego należy wybierać takie, które ochronią skórę przed zimnem, jednak nie zakłócą jej struktury.

Co pomaga szyi?
Skóra, także ta znajdująca się na szyi, wymaga systematycznego nawilżania. Czynność tę należy wykonywać przy użyciu tego samego kremu, co do twarzy lub specjalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji szyi i dekoltu. Aplikując je wykonujmy ruch od dołu do góry, co pobudzi krążenie krwi.
W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji szyi powinny znaleźć się takie składniki jak: koenzym Q10, flawoniody, kwasy owocowe AHA oraz witaminy A, C i E. Ich zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, utrzymanie skóry we właściwym nawilżeniu oraz napięciu.
Jeszcze przed 40. rokiem życia warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Tani fotograf ślubny w Warszawie

    Fotograf ślubny w Warszawie z założenia nie należy do rzeczy tanich. Wynika to z dwóch czynników. Po pierwsze, w stolicy prawie wszystko jest drogie, począwszy od elektroniki, na rzeczach przyziemnych jak na przykład na jedzeniu kończąc. Po drugie.. same zdjęcie nie należą do rzeczy tanich. Przyjrzyjmy się więc może najpierw pierwszemu z wymienionych przeze mnie…

  • Obrzęki pod oczami

    Obrzęki pod oczami Obrzęki pod oczami są dość powszechną dolegliwością o charakterze kosmetycznym. Czasem, jeśli nie udaje się ich usunąć domowymi sposobami, a dodatkowo czujemy się gorzej niż normalnie, wówczas warto sprawdzić czy poprawne są wyniki naszych badań. Podkrążone, obrzęknięte powieki mogą wskazywać na problemy z funkcjonowaniem nerek. Jeśli jednak obrzęki wynikają z przyczyn czysto…