Styl i Uroda

Grzeczne dzieci

Off 11

Grzeczne dzieci

Rodzice bardzo często dążą do tego, by ich dzieci były grzeczne i posłuszne. Grzeczność definiowana będzie w bardzo różny sposób, choć zwykle uznajemy dziecko za grzeczne, gdy bez oporu wykonuje polecenia, nie złości się i nie sprawia problemów. Okazuje się jednak, że według specjalistów psychologii dziecięcej zbytnia grzeczność dziecka nie jest wcale dobrym objawem. Bardzo często w przyszłości grzeczne dzieci przejawiają pozycje wycofania. Nawyk posłuszeństwa sprawia, że dzieci nie mają odwagi samodzielnie podejmować decyzji.

Wymuszanie na dziecku zbytniej uległości może sprawić, że zaburzony zostanie naturalny proces poznawania świata przez młodego człowieka. Brak własnego zdania i motywacji do działania to główne problemy grzecznych dzieci w dorosłości. Myśląc, więc o grzecznym dziecku powinniśmy pamiętać, że powinno ono eksperymentować, wyrażać własne zdanie, lecz jednocześnie stosować się do wyznaczonych przez rodziców zasad. Pogodzenie energii dziecka z posłuszeństwem jest możliwe. Należy tu przede wszystkim pamiętać, iż zachowania dziecka w dużej mierze wynikają z naśladownictwa.

Stosowanie się do własnych zasad jest tu naczelną zasadą dla wszystkich rodziców. Konsekwentne trzymanie się reguł sprawi, że dziecko będzie im posłuszne, a jednocześnie jego samodzielność zostanie zachowana.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Jak ciekawie i modnie można urządzić łazienkę?

    Aranżacja łazienki może być wykonana według własnego uznania i możemy ją zaprojektować sami lub też możemy zatrudnić do tego odpowiednich architektów, którzy wymyślą w naszej łazience coś ładnego i wyjątkowego a także coś nowoczesnego. Nowoczesna łazienka to teraz podstawa i jeżeli ktoś ma pieniądze to może w tej łazience mieć naprawdę wyjątkowo pięknie. W tym…

  • Celuit

    Celuit Kobieta Walkę z intruzem zacznijmy od zaprowadzenia zmian w naszej diecie, która odgrywa zasadniczą rolę. Jeśli chcemy wyeliminować wroga, musimy z naszego menu usunąć zbędne węglowodany i tłuszcze oraz gotowe dania z puszek i torebek. Smażenie zastąpmy gotowaniem lub pieczeniem. Zamiast podgryzać ciasteczka, paluszki i chipsy, jedzmy owoce i warzywa. Zawierają one antyoksydanty (witaminy…