Modna Polka Kwidzyn

Jak dbać o skórę zimą?

Off 372

Jak dbać o skórę zimą?

Nasza skóra nie lubi termicznego szoku. Dlatego też w okresie zimowym niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ochrona, które uchronią naszą skórę przed negatywnym działaniem różnorodnych czynników – mrozem, wiatrem, ciepłym i suchym powietrzem. Jak pielęgnować skórę w okresie zimowym, aby wciąż zachwycała nienagannym stanem i kondycją?

Zacznijmy od skóry twarzy. Przed każdym wyjściem na dwór nakładajmy na jej powierzchnie odpowiednie preparaty, które zapewnią jej odpowiednią ochronę. Dermatolodzy polecają, aby w pierwszej kolejności nałożyć na cerę serum, które zawiera same skoncentrowane składniki. Kobietom dojrzałym zaleca się stosowanie serum z peptydami, retinolem czy ujędrniającymi ekstraktami roślinnym. Po wklepaniu serum należy nałożyć odpowiedni krem nawilżający bądź ochronny, który zapewni skórze twarzy kolejną warstwę ochronną. W okresie zimowym warto również stosować podkłady, które nie tylko maskują niedoskonałości cery, ale również chronią przed szkodliwym działaniem różnorodnych czynników.

Po drugie, zadbajmy o właściwe nawilżenie całego ciała. Zmienne warunki klimatyczne – ciepłe i suche powietrze w domu i zimne, mroźne powietrze na zewnątrz sprawiają, że nasza skóra traci elastyczność, łuszczy się i jest nieprzyjemna w dotyku. Dlatego też niezwykle ważne jest zaopatrzenie swojego kącika SPA w żele i balsamy nawilżające. Wystarczy codziennie smarować ciało odpowiedniej jakości balsamem, aby nasza skóra znów była miła i delikatna w dotyku.

Nie wolno zapominać i o naszych ustach. Pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych usta przesuszają się, stają się spierzchnięte, powstają opryszczki, itd. Na ratunek ustom przyjdą balsamy i pomadki ochronno – regenerujące, które dzięki zawartościom licznych witamin szybko poradzą sobie z każdym defektem powstałym na ustach.

Ochrona zewnętrzna to jednak nie wszystko. W okresie zimowym warto wzbogacić swoją dietę w warzywa, owoce i liczne witaminy. Postępując w ten sposób nasz organizm z pewnością pozytywnie zda wszystkie testy odporności.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Modna sukienka na studniowke

    Każdego roku okolice stycznia i lutego to czas jednej z najważniejszych imprez, w życiu młodych ludzi. Studniówka, bo o niej mowa, to tradycyjny bal, który odbywa się pod koniec szkoły średniej, jak sama nazwa wskazuje na sto dni przed maturą. Nie jest to zwykła impreza, dla wielu jest to bowiem symbol wejścia w dorosłość, końca…

  • Jak często obcinać włosy?

    Jak często obcinać włosy? Tak na dobrą sprawę nie ma reguły, która sztywno zakładałaby określony czas w jakim kobieta powinna się pojawić w salonie fryzjerskim w celu obcięcia czy też podcięcia włosów. Kobietom włosy rosną w bardzo różnym tempie więc jest to sprawa dość indywidualna. Natomiast to, że włosy powinno się podcinać przynajmniej jeden centymetr…