Zdrowie i Medycyna

Jak dbać o włosy przed każdą stylizacją?

Off 6

Jak dbać o włosy przed każdą stylizacją?

Przed każdą stylizacją włosy potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, inaczej już po niedługim czasie będzie na nich widoczny zły wpływ urządzeń i kosmetyków stylizujących. Niestety nie będzie to efekt przez nas pożądany, ponieważ włosy szybko staną się matowe, pozbawione blasku, podatne na uszkodzenia i łamliwe.

Aby zapobiegać takim praktykom, należy przed każdą stylizacją odpowiednio zadbać o włosy. Po pierwsze, przed każdym użyciem suszarki, na włosy należy nałożyć kosmetyk, zabezpieczający włosy przed ciepłym strumieniem suszarki. Jeżeli planujemy użycie prostownicy, najlepiej jest zastosować profesjonalny krem, chroniący przed wysoką temperaturą urządzenia. Susząc włosy, dobrze jest w miarę możliwości i czasu, którym dysponujemy, korzystać z chłodnego strumienia suszarki.

Bardzo ważną częścią pielęgnacji włosów jest dbałość o końcówki, które są najbardziej narażone i uwrażliwione na produkty stylizacyjne i sprzęty do układania. Aby zabezpieczyć je przed łamaniem i rozdwajaniem należy zainwestować w olejek, serum, jedwab, lub inny krem przeznaczony do pielęgnacji tej delikatnej części włosa.

Dzięki takiej pielęgnacji włosy zawsze będą wyglądać pięknie i zdrowo, pomimo częstej stylizacji. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza pielęgnacja nie uchroni włosów przed zbyt częstym używaniem prostownicy, czy lokówek termalnych. Dbajmy o naszą czuprynę z głową, a na pewno będziemy dumne z otrzymanych efektów i nawet zwykła, prosta fryzura będzie się prezentować wspaniale na ładnych, zadbanych kosmykach.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Celuit

    Celuit Kobieta Walkę z intruzem zacznijmy od zaprowadzenia zmian w naszej diecie, która odgrywa zasadniczą rolę. Jeśli chcemy wyeliminować wroga, musimy z naszego menu usunąć zbędne węglowodany i tłuszcze oraz gotowe dania z puszek i torebek. Smażenie zastąpmy gotowaniem lub pieczeniem. Zamiast podgryzać ciasteczka, paluszki i chipsy, jedzmy owoce i warzywa. Zawierają one antyoksydanty (witaminy…

  • Peelingi do twarzy

    Peelingi do twarzy Peeling jest preparatem, który ma za zadanie usunąć ze skóry martwy naskórek, odświeżyć skórę oraz przygotować ja do przyjęcia dalszych zabiegów kosmetycznych i kosmetyków. Peeling może być stosowany w formie łogondego żelu o własciwoasciach peelingujacyhc, lub może być stosowany jako samodzielny kosmetyk, mający działanie tylko peelingujace. Peeling powinien być stosowany w zależności…