Zdrowie i Medycyna

Peeling w profesjonalnych gabinetach

Off 7

Peeling w profesjonalnych gabinetach
Jeśli chcemy, aby peeling został wykonany profesjonalnie, można zdecydować się na jego wykonanie w gabinecie kosmetycznym lub w gabinecie odnowy biologicznej.
Do najbardziej popularnych peelingów wykonywanych tam należą:
Peeling powierzchniowy – peeling usuwający wierzchnie warstwy naskórka. W jego składzie znajdują się nisko stężone kwasy – glikolowy i migdałowy. Polecany w celu usunięcia niewielkich przebarwień i zmian potrądzikowych.
Peeling średniogłęboki – jego działanie obejmuje warstwę ponadskórkową, czyli warstwę, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Zabieg ten może wykonać tylko lekarz i jest oparty na kwasach TCA: trójchlorooctowym, retinowym, kojowym i witaminie C. Pod ich wpływem do działania pobudzone są fibroblasty, przez co zwiększ asię produkcja kolagenu i elastyny. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek oraz napięta i gładka skóra.
Peeling głęboki – oparty na bazie fenolu i lasera, dociera do skóry właściwej. Ten rodzaj zabiegu może być wykonany jedynie przez lekarza. Odnowa naskórka trwa około miesiąca. Efekt wykonania peelingu głębokiego porównywany jest z liftingiem chirurgicznym.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Kupowanie bielizny w internecie

    Sklepy internetowe charakteryzują się w chwili obecnej tak ogromnym zróżnicowaniem, że za ich pośrednictwem możemy kupić praktycznie wszystkie rzeczy, o jakich tylko można pomyśleć. Z pewnością może to być świetna propozycja dla każdego z nas, ponieważ kupowanie czegokolwiek w internet może nam przynieść ogromną wręcz wygodą, niezależnie od tego, jakimi dokładnie produktami jesteśmy akurat zainteresowani….

  • Peelingi do twarzy

    Peelingi do twarzy Peeling jest preparatem, który ma za zadanie usunąć ze skóry martwy naskórek, odświeżyć skórę oraz przygotować ja do przyjęcia dalszych zabiegów kosmetycznych i kosmetyków. Peeling może być stosowany w formie łogondego żelu o własciwoasciach peelingujacyhc, lub może być stosowany jako samodzielny kosmetyk, mający działanie tylko peelingujace. Peeling powinien być stosowany w zależności…