Dom i Mieszkanie

Willa Hugonówka w remoncie

Off 6

Willa Hugonówka w remoncie

Unia dofinansuje remont willi Hugonówka oraz przebudowę Parku Zdrojowego. W ramach dotacji unijnych, samorząd Konstancina otrzymać ma 15 mln złotych. Kwota dotacji nie pokryje całościowego kosztu inwestycji ale zapewni niezbędne środki na rozpoczęcie inwestycji. W Willi Hugonówka, w której niegdyś mieściło się kino, po remoncie zlokalizowana zostanie filia domu kultury. Będzie też sala kinowo – teatralna oraz muzeum regionalne.

Obecnie willa jest mocno zdewastowana. Została zgłoszona do rejestru zabytków ale jeszcze w nim nie figuruje. Willa ma prawie sto lat projektowana była przez Karola Kozłowskiego, który był projektantem Filharmonii Narodowej w Warszawie. Willa początkowo pełniła funkcję zakładu przyrodoleczniczego. Po II wolnie światowej została przerobiona na kino. Remont willi Hugonówka ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na samą willę ze środków Unijnych przeznaczono 5 mln złotych.

Poza willą Hugonówka w ramach środków unijnych zostanie odnowiony Park Zdrojowy – będą nowe alejki, ławki, oświetlenie a także zmieniona zostanie architektura zieleni i wszystkie zaniedbane i zarośnięte tereny doprowadzone do porządku. Park po renowacji ma stać się miejscem które przyciągać będzie nie tylko mieszkańców i kuracjuszy ale także mieszkańców sąsiednich miejscowości.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Czego unikać

    Czego unikać Kobieta W makijażu tak jak w każdej innej rzeczy potrzebny jest umiar. Nie ma nic gorszego, jak nierówno rozłożony fluid, sklejone rzęsy, albo obłędny kolor cieni do powiek. Umiar przede wszystkim uchroni nas przed wygłupieniem się. Niektórym się wydaje, ze im więcej nałożą na twarz, tym będzie ładniejsza. Nie doceniają piękna jakie w…

  • Problemy z prysznicem

    Dzisiejszego poranka spotkała mnie niemiła niespodzianka. Biorąc prysznic, który stał się rytuałem wybudzającym mojej codzienności okazało się, że mój wąż natryskowy przecieka. Od dłuższego czasu miałem już plan wymienić cały zestaw prysznicowy także ta awaria stała się bodźcem do tego aby zrobić to szybciej. Jak wiadomo wymiana samego węża jest bardzo prosta, jednak do codziennych…