Zdrowie i Medycyna

Witamina B1

Off 7

Witamina B1

Jest to związek chemiczny kryjący się pod nazwą tiamina. Jest witaminą należącą do grupy rozpuszczalnych w wodzie. Jej głównym zadaniem w organizmie jest prawidłowa przemiana węglowodanów i kwasów tłuszczowych oraz zmniejszanie produkcji kwasu mlekowego. Odpowiada za funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego. Ma również wpływ na procesy wzrostów tkanek Jej działanie przyspiesza gojenie ran i uśmierza ból.

Witamina B2

Jest organicznym związkiem chemicznym znanym pod nazwą ryboflawina. W organizmie człowieka pełni funkcję witaminy odpowiedzialnej za uwalnianie energii z cukrów. Pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku i układu nerwowego i jest niezbedna do prawidłowego funkcjonowania skóry i błon śluzowych.
Ryboflawina jest zaliczana do witamin z grupy B, gdyż jest prekursorem dwóch ważnych koenzymów i jest rozpuszczalna w wodzie. Jest degradowana przez UV.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Oliwka Johnson

    Oliwka Johnson & Johnson Baby to świetne rozwiązanie dla każdego rodzica, któremu nie jest obojętny stan skóry swojego dziecka. Skóra dzieci jest dużo bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej, dodatkowo dużo szybciej traci kluczową dla zdrowia wilgoć. Oliwka Johnson jest przebadana dermatologicznie i jest hipoalergiczna z styczności z powierzchnią nawet najmłodszych milusińskich. Po kąpieli dziecka,…

  • Co robić, aby pięknie się ubierać?

    Chciałabyś w jakiś sposób poprawić swój styl ubioru? A więc musisz wiedzieć, że choć gusta są bardzo różne, to tak czy siak obowiązują jakieś kanony piękna, trendy modowe. Akurat co do tego ciężko miewać jakieś wątpliwości. Szczera prawda jest taka, że jeżeli odrobinę się postaramy, na spokojnie trafimy na takie ubrania, które są rewelacyjne pod…