Styl i Uroda

Wspólność i małżeństwo

Off 41

Wspólność i małżeństwo

Po zawarciu małżeństwa i upływie ściśle określonego czasu obowiązuje ustawowa wspólność małżeństwa. Narzucone jest to wszystko przez przepisy prawne obowiązujące w naszym kraju. Każdy człowiek, który zawarł małżeństwo musi mieć świadomość, że właśnie istnieje coś takiego jak ustawowa wspólność majątkowa. Oczywiście obejmuje ona cały dorobek małżonków w czasie kiedy trwało małżeństwo. Jednak warto wiedzieć, że wspólności majątkowej nie stanowi majątek odrębny każdego ze współmałżonków.

Można więc zaliczyć do niego między innymi majątek, który został nabyty przed zawarciem związku małżeńskiego, wszystkie środki, które pochodziły ze sprzedaży jakiegoś nabytego majątku. Wspólność majątkowa nie obejmuje również przedmiotów, które wykorzystywane były do zaspokojenia osobistych potrzeb jednego ze współmałżonków. Także prawa autorskie nie są uważane za wspólność majątkową. Zawsze jednak małżeństwo zobowiązuje do pewnych wyrzeczeń jak również ustępowania drugiej stronie. Pozwoli to na uniknięcie kłótni sprzeczek oraz wielu nie miłych sytuacji.

W razie rozwodu wspólność majątkowa oczywiście dzielona jest na dwie części. Jedną otrzymuje mężczyzna drugą też kobieta. Natomiast o jej wysokości oraz części zdecyduje wyłącznie sąd. Warto jest więc zastanowić się czy na pewno jesteśmy gotowi do małżeństwa.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Sklep deichmann,prowadzi także sprzedaż online

    Sklep deichmann, to jeden z niewielu markowych sklepów, który oferuje duży wybór obuwia dla mężczyzn, kobiet oraz rzecz jasna dla dzieci. Sklep deichmann prowadzi sprzedaż nie tylko obuwia wytworzonego przez siebie, ale także istnieje okazja w tym sklepie zakupić marki znane na całym świecie, jak na przykład adidas. Jednak również istnieje szansa pozyskać tam obuwie…

  • Jak wybierać dobre meble

    Firmy produkujące meble są z nami od lat i tworzą wspaniałe wzory i kolory mebli dla każdego klienta by był zadowolony z usług każdej takiej firmy. Meble różnych firm są często wykonane według projektów swoich klientów, dlatego też takie meble na zamówienie są bardzo dobrym rozwiązaniem. Meble takie na zamówienie mogą być proste i piękne,…