Zdrowie i Medycyna

Wybór stanika Cz. 1

Off 6

Jest pierwszą lub drugą rzeczą, którą zakładamy każdego ranka a jego wybór powinien być poprzedzony dokładnym wymierzeniem naszych kształtów oraz przymierzeniem, które pozwoli sprawdzić, czy stanik, o którym tu mowa, leży na naszych piersiach idealnie.

W ciągu życia nasze kształty ulegają zmianie. Błędem jest zatem kupowanie od lat tego samego rozmiaru bez zmierzenia się. Wiedzieć należy także, że nie każdy rodzaj miseczki pasuje do kształtu i wielkości naszych piersi. Staniki dostępne są w rozmiarach od A do L i obwodzie pod biustem od 60 do 130 cm.
Wybierając nowy stanik powinniśmy zadbać o to, by leżał na piersiach idealnie, bowiem dokonanie niewłaściwego wyboru prowadzić może do bólu kręgosłupa, pleców czy ramion. Dobrze leżący z kolei może wymodelować naszą sylwetkę nadając jej wcięcie w talii.

Jaki rozmiar wybrać
Kiedy zakupujemy stanik w pierwszej kolejności powinniśmy właściwie określić rozmiar, który będzie dla nas idealny. Aby zatem sprawdzić czy dokonujemy zakupu właściwego rozmiaru, zachęcamy do zapoznania się z zasadą obliczania obowiązującą w kręgu znających się na rzeczy osób.
Aby tego dokonać potrzebna jest nam miara krawiecka. Wykonując wydech mierzymy obwód tuż pod biustem, następnie odejmujemy od niego 5-10 cm. dajemy sobie taką rezerwę ze względu na fakt, iż każdy stanik posiada trzy możliwości zapięcia go a w czasie jego noszenia i prania, biustonosz rozciąga się, przez co zapinamy go z czasem nieco ciaśniej. Jeśli zatem dokonując pomiaru uzyskałyśmy obwód 85, oznacza, że poprosić powinnyśmy o model mający pod biustem 80 lub 75 cm.
Teraz potrzebny jest nam rozmiar miseczki, który określa różnica między obwodem w biuście i pod biustem. I tak:
miseczka A – różnica wynosi 12-14 cm,
miseczka B – różnica 14-16 cm,
miseczka C – różnica wynosi 16-18 cm,
miseczka D – 18-20 cm.
Z zakupem stanika jest podobnie jak z zakupem butów, choć wiemy, jaki rozmiar posiadamy nie wyobrażamy sobie dokonania zakupu bez wcześniejszego przymierzenia. Okazać może się, że rozmiar, którym kierowaliśmy się przy zakupie poprzedniego biustonosza w przypadku nowego nie sprawdza się.

Istnieje kilka wskazówek, poza wykonaniem dokładnego pomiaru, na które należałoby zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru stanika.
Nie każda kobieta czuje się dobrze w danym fasonie, tymczasem jego zadaniem jest modelowanie biustu, dlatego powinien być dobrany tak, by dać kobiecie maksimum komfortu. Najlepszym sposobem na to jest zmierzenie kilku różnych modeli i wybranie tego, który zapewnia piersiom wygodne ułożenie.
Jeśli stanik posiada fiszbiny powinny one przylegać tak, by wskazywały środek pachy. W źle dobranym biustonoszu fiszbina nachodzi na pierś lub na plecy. Miseczka nie może się wpijać w ciało, w przypadku takiej sytuacji należy wybrać model z miseczką większą.
Zakładając stanik powinnyśmy najpierw założyć ramiączka, następnie pochylić się w przód, by piersi miały możliwość swobodnego ułożenia się w miseczkach. Można wspomóc ich ułożenie poprzez poprawienie ich od zewnątrz, wypychając je niejako w przód.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Olejek arganowy do włosów

    Jeśli codziennie stosujemy suszarkę albo prostownicę, ponieważ w innym wypadku nasza fryzura wygląda jak po uderzeniu pioruna, włosy po kilku miesiącach staną się wyjątkowo suche i łamliwe. Na zniszczoną czuprynę warto stosować olejek arganowy do włosów, który złagodzi skutki uboczne codziennej stylizacji. Warto zaznaczyć, że na rynku występują liczne oleje, których właściwości obiecują wiele. Natomiast,…

  • Projektanci filmowych strojów

    Projektanci filmowych strojów Nowości filmowe, którymi amerykański reżyserzy raczą nas każdego roku, i które reprezentują gatunki takie jak science fiction, horror, fantasy czy też filmy historyczne to na pierwszy rzut oka bardzo ciężka praca zarówno samych aktorów, osób na planie, ale przede wszystkim kostiumologów. Filmy z gatunku science fiction, które cechują się nie tylko efektami…