Zdrowie i Medycyna

Zdrowe oczy podczas pracy z komputerem

Off 6

Zdrowe oczy podczas pracy z komputerem

Obecnie ogromna liczba osób podczas pracy korzysta z komputera. Często przez kilka godzin dziennie wpatrujemy się w monitory, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielkim zagrożeniem jest to dla zdrowia naszych oczu.

Aby chronić oczy przed szkodliwym działaniem komputerów należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim trzeba zachować odpowiedni odstęp, siedzieć prosto, a komputer mieć na odległość około 75 cm od twarzy. Jeśli mamy problem ze wzrokiem bezwzględnie należy zakładać okulary korekcyjne do pracy przy komputerze. Osłabiony wzrok sprawia, że wciąż zbliżamy twarz do komputera, żeby widzieć wyraźniej, jednak to tylko pogłębia problem.

Warto także kupić w aptece krople nawilżające do oczu lub tzw. „sztuczne łzy”. Siedząc kilka godzin przy monitorze, bądź wieczorem przy słabym świetle dobrze jest zrobić sobie przerwę i zakropić oczy. Z pewności ułatwi nam to dalszą pracę i pomoże oczom wrócić do formy.

Podstawową zasadą, przekazywaną podczas szkoleń BHP jest także odwracacie wzroku od monitora średnio co 15 minut. Pozwala to na chwilę odpocząć oczom, które wcześniej był skupiony na ekranie. Warto podejść do okna, pomrugać chwilkę i dopiero wtedy wrócić do pracy. Oczywiście trudno jest co kwadrans wybijać się z rytmu pracy, jednak warto to robić dla własnego zdrowia.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy sztuczne rzęsy i różne dodatki to dobry pomysł na poprawę swojego wyglądu?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Zobacz również:

  • Najlepsze serum do rzęs

    Lubisz wykonywać wyraziste makijaże i martwisz się o ich wpływ na kondycję skóry i rzęs? W tym pierwszym przypadku wystarczy regularnie sięgać po dobry krem i stosować najlepsze produkty do demakijażu. W drugim demakijaż również ma znaczenie – musi być staranny, usuwać wszelkie pozostałości tuszu i jak najdelikatniej zdejmować sztuczne rzęsy. Ale to nie wszystko….

  • Ranking tuszy do rzęs

    Dobre kosmetyki Jakie kosmetyki będą najlepsze? Wiele zależy oczywiście od naszego gustu oraz od potrzeb. Często na pewno zastanawiamy się, jak wygląda aktualny ranking tuszy do rzęs czy podkładów dla skóry suchej. Na pewno warto próbować różnych kosmetyków, aby przekonać się, które z nich najlepiej będą działały na naszą twarz i poprawiały nasz wygląd. Często…